Iné športy

Topoľčianski hokejisti majú za sebou dva zápasy v Slovenskej hokejovej lige. Ako sa im darilo?

Ilustračný obrázok k článku Výkony hokejistov ako na hojdačke: Najprv porazili Levice, potom nestačili na Považskú
Zdroj: HC Topoľčany , THOMAS BARTOS

V piatok 22. októbra cestovali hokejisti HC Topoľčany na levický ľad.

Zápas začali lepšie hostia, keď sa v 13 minúte presadil Vereš a o minútu neskôr pridal druhá presný zásah Topoľčian Henrich Ručkay (0:2). Blížil sa záver prvého dejstva, keď topoľčianski hokejisti dvíhali ruky nad hlavu po tretí raz. O gól sa postaral Lukáš Novák (0:3).

Zvládli záver

Levice však zbrane nezložili. V úvode druhého dejstva si za hru vysokou hokejkou išiel sadnúť na trestnú lavicu Michal Kluka a Levice príležitosť využili (1:3). Už o dve minúty bol rozdiel iba jednogólový, keď sa za domácich presadil Michal Matoušek (2:3). Krátko po polovici zápasu to však boli opäť Topoľčany, kto sa tešil z presného zásahu. Na 4:2 pohľadom hostí zvyšoval Adam Matej.

Levice opäť udreli v 43. minúte zásluhou Martina Uhnáka (3:4). Posledný gól napokon padol z topoľčianskych hokejok, keď svoju príležitosť využil opäť Adam Matej.

Hokejisti HK Topoľčany vyhrali v piatkovom zápase 11. kola SHL na ľade HK Levice 5:3.

HK Levice – HK Topoľčany 3:5 (0:3, 2:1, 1:1)

Góly: 21. Tužinský (Róbert Huna, Valente), 24. Matoušek (Tužinský), 43. Uhnák (Saliji, Piačka) – 13. Vereš (M, Novák, Kováč), 14. Ručkay (M. Novák), 20. L. Novák (Ručkay, M. Novák), 32. Matej (Laššo, D. Gergel), 54. Matej (Legalin, Kluka).

Rozhodovali: Mĺkvy – J. Lesay, Drblík, vylúčení: 5:5, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 145 divákov.

Topoľčany mali na programe aj dohrávku 1. kola. Ako to dopadlo a čo povedal tréner Hurtaj? Dozviete sa to na ďalšej strane!