Správy

Topoľčany aj tento rok investujú do budovy bývalej základnej školy: Aký majú plán?

Mesto investuje do ďalšej modernizácie budovy bývalej ZŠ Gagarinova. Na rôzne práce pôjdu desiatky tisíc eur.

Ilustračný obrázok k článku Topoľčany aj tento rok investujú do budovy bývalej základnej školy: Aký majú plán?
Zdroj: Mesto Topoľčany

Topoľčianska radnica plánuje aj v tomto roku investovať do budovy bývalej Základnej školy (ZŠ) Gagarinova. Ako informoval mestský úrad, na rok 2023 sú pripravené výmena okien a úpravy v areáli objektu.

Ukončené opravy

V objekte v súčasnosti sídli viacero školských zariadení. Okrem iného aj Súkromné konzervatórium Dezidera Kardoša Topoľčany.

„Nedávno sme tu ukončili výmenu podláh, obnovou prešli aj sociálne zariadenia na prvom poschodí. Celkovo vyčlenilo mesto na tieto opravy 116 363 eur,“ uviedla radnica.

Prečítajte si tiež

Postupná rekonštrukcia

Už v priebehu minulého roka dalo mesto v priestoroch átria súkromného konzervatória vymeniť okná za takmer 58-tisíc eur, na tento rok je naplánovaná výmena ďalších okien budovy v hodnote 60-tisíc eur.

„Okrem toho sme získali aj prostriedky na projekt vodozádržných opatrení v priestoroch átria a školského dvora. Budova bývalej ZŠ Gagarinova je obrovský priestor, ktorý slúžil žiakom a študentom mnoho rokov. Tešíme sa, že sa nám ho postupne darí rekonštruovať,“ skonštatoval mestský úrad.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Ďalšie aktuálne témy

👩‍🏫👉POSTUPNE SKRÁŠĽUJEME ŠTUDENTSKÉ PRIESTORY Budova bývalej ZŠ Gagarinova je obrovský priestor, ktorý slúžil žiakom a...

Posted by Mesto Topoľčany on Friday, February 3, 2023
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM