Správy

Počet návštevníkov kúpaliska sa vlani znížil: Sezónu skončilo v strate

Ako hospodárilo topoľčianske letné kúpalisko? Počas minuloročnej sezóny znížilo stratu o desiatky tisíc eur. Nižší však bol aj počet návštevníkov.

Ilustračný obrázok k článku Počet návštevníkov kúpaliska sa vlani znížil: Sezónu skončilo v strate
9
Galéria
Zdroj: Mesto Topoľčany

Letné kúpalisko v Topoľčanoch hospodárilo v uplynulom roku s prevádzkovou stratou vo výške 77 470 eur. V porovnaní s predchádzajúcim rokom, keď strata kúpaliska dosiahla 168 610 eur, je minuloročná strata kúpaliska nižšia o 91 140 eur.

Zníženie prevádzkovej straty je výsledkom nižšieho počtu zamestnancov, menšieho počtu dní prevádzkovania letného kúpaliska, čím sa znížili náklady na energie, mzdy, náklady na bežnú prevádzku, údržbu, služby. O hospodárení kúpaliska informovali zástupcovia mesta poslancov topoľčianskeho mestského zastupiteľstva.

Minuloročná sezóna na Letnom kúpalisku v Topoľčanoch bola v príjmovej časti horšia ako v roku 2019. Celkové príjmy za minulý rok predstavovali 66 654 eur. Tržby zo vstupného dosiahli 62 151 eur, čo je o 23 448 eur menej ako v roku 2019.

Počet návštevníkov sa medziročne znížil o 18 365 ľudí.

Pokles návštevnosti spôsobilo neskoršie otvorenie kúpaliska z dôvodu pandémie ochorenia COVID-19 a výskyt väčšieho počtu dní, v ktorých došlo k zhoršeniu počasia počas prevádzkovej doby kúpaliska. Prevádzka letného kúpaliska bola vlani plánovaná na 54 dní, skutočne otvorené však bolo len 39 dní. Pre porovnanie, v predchádzajúcom roku bolo kúpalisko k dispozícii návštevníkom 84 dní.

Celkové náklady na prevádzku letného kúpaliska vrátane kapitálových výdavkov boli v roku 2020 vo výške 152 636 eur, čo je o 169 975 eur menej ako v roku 2019. Náklady na energie sa vlani medziročne znížili o 12 065 eur, predovšetkým z dôvodu menšieho počtu dní prevádzkovania a kratšej prevádzky letného kúpaliska. Náklady na údržbu, opravy a služby sa medziročne znížili o 30 394 eur. V roku 2020 bol v rámci kapitálových výdavkov osadený na vstupe na letné kúpalisko turniket a vypracovaný geologický zámer geotermálneho vrtu.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Viac informácií z Topoľčian a okolia

Letné kúpalisko v Topoľčanoch
9
Galéria
Zdroj: Mesto Topoľčany
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM