Správy

Mesto dvíha varovný prst: Pri kontajneroch opäť pribudol rozmerný odpad

Zdá sa, že niektorí obyvatelia nášho mesta sú nepoučiteľní. Radnica pravidelne nachádza vyhodený odpad, ktorý ku kontajnerom nepatrí.

Ilustračný obrázok k článku Mesto dvíha varovný prst: Pri kontajneroch opäť pribudol rozmerný odpad
Zdroj: Mesto Topoľčany

Počas uplynulých dní v uliciach Topoľčian opäť pribudol odpad, ktorý tam nemá čo hľadať. Ako pripomína mesto Topoľčany: „Od polovice marca pripravujeme jarné upratovanie, počas ktorého budete môcť starý nábytok a iný rozmerný odpad odovzdať aj vo vašej mestskej časti. "

Smutná realita s vyloženým rozmerným odpadom pri stojiskách kontajnerov sa pravidelne opakuje. Mesto preto pripomenulo niekoľko zásad. „Kartónové krabice je potrebné pred vyhodením zložiť, plastové fľaše pokrčiť. Inak smetiari odvážajú iba vzduch,„ informuje mesto Topoľčany a dodáva: „Veľkorozmerný odpad nepatrí ku kontajnerom. Bezplatne ho môžete odovzdať na zbernom dvore.“

Radnica prezradila, že sa stále nájdu ľudia, ktorí ohlásenie podobného konania považujú za udavačstvo.

„Je to však iba poukázanie na protiprávne konanie, ktoré spôsobuje ostatným občanom ujmu. Bezpečnostnú, estetickú, ale najmä finančnú. Toto nie sú jediné skládky, ktoré v meste vznikli. Našli sme aj iné, kde sa mestskej polícii podarilo vypátrať priestupcu, aj vďaka vašej spolupráci," dodáva vedenie mesta Topoľčany.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Viac informácií z Topoľčian a okolia

Zdroj: Facebook
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM