Katarína Jankeje Rôzne

Letné terasy v meste pribúdajú ako huby po daždi: Toľkoto posedení pred podnikmi sa dočkáme!

Nejeden Topoľčanec si teplé dni v meste automaticky spojí aj s chvíľami posedenia na letných terasách podnikov. Tie v posledných dňoch pribúdajú ako po daždi, aj v meste Topoľčany. Zisťovali sme, koľko ich bude tento rok a kde všade sa ich dočkáme.

Ilustračný obrázok k článku Letné terasy v meste pribúdajú ako huby po daždi: Toľkoto posedení pred podnikmi sa dočkáme!
Zdroj: TASR

Počas slnečných dní vládne v centre mesta o niečo väčší ruch ako inokedy. Pred prevádzkami sa totižto rozrastajú letné terasy, čo potešilo mnohých ľudí, ktorí majú radi posedenie na čerstvom vzduchu. Obrátili sme sa aj na mesto, aby sme zistili, ako to s letnými terasami vyzerá tento rok.

Takmer 30 letných terás

“K dnešnému dňu mesto Topoľčany ako prenajímateľ uzatvorilo 28 nájomných zmlúv, predmetom ktorých je nájom pozemku pre účely zriadenia letnej terasy,” informoval náš portál primátor mesta Peter Baláž.

Podľa slov primátora, až 15 terás nachádza v centrálnej mestskej zóne, 7 letných terás v lokalite Východ, 3 terasy na sídlisku Juh a po jednej na Bernolákovej ulici, na sídlisku F a pri zimnom štadióne.

Za terasy si priplatia

Rozšírenie prevádzky o terasu samozrejme nie je zadarmo. “Z uvedeného počtu 28 uzatvorených nájomných zmlúv bola cena nájomného pri 25 letných terasách ako rozšírení stálej prevádzkarne stanovená v zmysle VZN č. 4/2010 a to vo výške 48,44 €/m2/rok,” vysvetlil Baláž.

V meste však máme aj letné terasy, ktoré fungujú bez stálej prevádzkarne. Výšky nájomného sa potom líši v dôsledku toho, že tieto terasy boli predmetom obchodnej verejnej súťaže. “Výška nájomného bola pri 3 letných terasách, a to bez stálej prevádzkarne stanovená na základe výsledku obchodnej verejnej súťaže, a to vo výške 120,99 €/m2/rok s nájomcom Jurajom Schlosserom, vo výške 105 €/m2/rok s nájomcom Ľubomírom Bučkom a vo výške 115,04 €/m2/rok s nájomcom TU&MC, s.r.o.

Čítajte aj:

Jarné teplo láka von: 3 TIPY, ako si najlepšie v Topoľčanoch vychutnať slnečné počasie

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM