Zlatica Gregorová Kultúra

Záhady Slovenska zavítajú do Šale: Historické udalosti v atraktívnej 3D výstave

Priaznivci príbehov a zaujímavostí onedlho zažijú to pravé orechové. V Centre voľného času sprístupnia originálne scenérie z našich dejín.

Ilustračný obrázok k článku Záhady Slovenska zavítajú do Šale: Historické udalosti v atraktívnej 3D výstave
37
Galéria
Zdroj: Marek Vatraľ / Dnes24.sk

Povesti a báje boli oddávna niečím, čo ľudí fascinovalo. Málokto po desaťročiach tuší, čo je pravdy na rôznych príbehoch, isté však je, že vychádzajú zo skutočných udalostí, ktoré sa v minulosti v rôznych kútoch Slovenska stali.

Deti, ale aj dospelých, zaujímajú predovšetkým nevysvetliteľné javy alebo temné postavy, ktoré vyčíňali v dávnych dobách. Nielen zahraničné, ale i naše dejiny sú nimi popreplietané. Aj v Šali budete môcť obdivovať Výstavu záhad, povestí a legiend v 3D objektoch.

Jánošík aj Studňa lásky

Podľa usporiadateľov výstavy v Centre voľného času bude možné uvidieť Studňu lásky, Rytierov spod Sitna, ale aj záhadný kameň v košickom Dóme, či záhadné rondely. Verejnosť sa bude môcť dozvedieť aj o tajomných východoslovenských mohylách. Dozviete sa viac aj o našom najväčšom zbojníkovi Jurajovi Jánošíkovi, lietajúcom mníchovi Cypriánovi či známej čachtickej krvavej grófke Alžbete Bátoryovej ako aj o slovenských ľudožrútoch.

Scenérie

O povestiach či záhadných osobnostiach našich dejín si návštevník bude môcť prečítať v rámci scenérií (diorám), ktoré priblížia dané obdobie. Ako organizátori výstavy uvádzajú, „uvidíte 15 ks diorám v mierke (1:25), 3 diorámy v skutočnej veľkosti a 10 panelov znázorňujúcich vybrané udalosti.“

Len pár dní

Nenechajte si ujsť príležitosť a od 14.-27. júna 2019 v čase od 10.00 do 18.00 hod. navštívte šalianske Centrum voľného času a vychutnajte si možnosť dozvedieť sa zaujímavé detaily o našej histórii.

Vo fotogalérii si môžete pozrieť archívne zábery z letného tábora v CVČ Šaľa.

Foto: ilustračné

Šalianski tiptopáci nelenia: V tábore pečú aj sa riadne zabavia, FOTO
37
Galéria
Foto: Zlatica Gregorová
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM