Zlatica Gregorová Správy

Začali opravovať cestu medzi Šaľou a Nitrou: Dajte pozor na dopravné obmedzenia

Medzi hlavné priority samospráv patrí dosiahnuť optimálny stav miestnych vozoviek. Pred opravou treba vybaviť administratívu a vybrať zhotoviteľa.

Ilustračný obrázok k článku Začali opravovať cestu medzi Šaľou a Nitrou: Dajte pozor na dopravné obmedzenia
12
Galéria
Zdroj: TASR

Dlhší čas potrebovala aj rekonštrukcia cesty II. triedy 562 medzi Šaľou a Nitrou. V týchto dňoch sa však už práce rozbiehajú.

Z Trnovca nad Váhom do Nitry

Plány na opravy tohto úseku mal Nitriansky samosprávny kraj v talóne už niekoľko rokov. Na konci roku 2018 sa však už tento zámer dostal do rozpočtu kraja v rámci programu Komunikácie – cesty II. a III. triedy. Uvedená cesta s dĺžkou 20,022 km sa tiahne od križovatky z Trnovca nad Váhom, pokračuje do Cabaj – Čápora a odtiaľ smeruje do Nitry.

Z európskych fondov

Podľa informácií Nitrianskeho samosprávneho kraja, bol projekt zaradený do Integrovaného regionálneho operačného programu 2014 –2020. Spolufinancovaný je Európskou úniou vo výške 85% z Európskeho fondu regionálneho rozvoja a vo výške 10% zo štátneho rozpočtu Slovenskej republiky. Výška investičných nákladov je 4 368 675,45 eur, pričom poskytnutý príspevok predstavuje sumu 4 150 241,68 eur.

S rozbehom práce je nutné dodržiavať dopravné predpisy a prispôsobiť svoju jazdu aktuálnym obmedzeniam. Čiastočná uzávierka cesty II/562 Nitra – Šaľa bude od 1. marca do 31. mája 2019 platiť v Trnovci nad Váhom v úseku od 2,40 po 19,978 km.

Bezpečnosť a plynulosť

Ako informujú z miestneho obecného úradu, „z dôvodu zachovania bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky budú na začiatku a na konci úseku vozidlá zastavované pracovníkmi stavby, ktorí v prípade potreby budú regulovať vjazd vozidiel do priľahlých nehnuteľností. Výmena a doplnenie zvodidiel bude realizovaná za čiastočnej uzávierky cesty, pričom dĺžka pracoviska bude maximálne 50 metrov.“ V priebehu rekonštrukcie autobusových zastávok, budú môcť cestujúci využívať dočasnú zastávku s patričným označením.

V našej fotogalérii si môžete pozrieť zábery z vlaňajšej výstavy šalianskej cyklotrasy.

Foto: ilustračné

FOTO, Veľký projekt v Šali finišuje: Cyklotrasa prechádza poslednými úpravami
12
Galéria
Foto: Zlatica Gregorová
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM