Zlatica Gregorová Rôzne

Voľný víkend na vás už čaká: Užite si januárový relax

Maratón sviatkov je za nami, bodku za Vianocami dali aj minulotýždňoví Traja Králi. Teraz je namieste dobre si oddýchnuť.

Ilustračný obrázok k článku Voľný víkend na vás už čaká: Užite si januárový relax
Zdroj: TASR

Teraz je čas nabrať sily na uskutočnenie našich novoročných predsavzatí. K relaxu vám iste pomôžu aj naše redakčné víkendové tipy.

Začiatky roka mávajú ťažší rozjazd a tak vám ponúkame ľahký oddych pri sledovaní filmových trhákov. Chýbajúci sneh v našich končinách môžu športuchtiví nahradiť návštevou šalianskeho zimného štadióna a to nielen počas dňa, ale aj v noci. Pozrite sa na TO bližšie.

ŠPORT

13. január 2018 22.00 – 24.00 hod., Šaľa

NOC KORČULIAROV

V našom meste sa opäť rozhodli zorganizovať Noc korčuliarov. Podujatie je určené predovšetkým dospelým. Tí menší si môžu zajazdiť v tento deň čase od 12.00 do 19.00 hod. Vstupné na šaliansky ľad je 3€.

KINOTIPY KINA ŠAĽA

13. 1. sobota 20.00 hod.

Molly a jej hra(Molly's Game)

Molly Bloomovú kedysi poznalo zopár ľudí ako talentovanú mladú lyžiarku. Športovú kariéru však vymenila za niečo omnoho lukratívnejšie – hazardné hry. Niekoľko rokov prevádzkovala sieť tajných herní, v ktorých utrácali státisíce dolárov slávni športovci, finanční magnáti či hollywoodska smotánka. Postupne sa jej klientela rozšírila aj o členov ruskej mafie a o Molly a jej aktivity sa začala zaujímať tajná služba. Po 10 rokoch úspešného podnikania ju agenti FBI zatkli kvôli podozreniu z nelegálnych príjmov. Najala si právneho zástupcu, ktorému porozprávala svoj životný príbeh do najmenších detailov, aby očistila svoje meno a dokázala, že bulvárne médiá o nej nevedeli všetko.

13. 1. sobota – 14. 1. 2018 18.00 hod.

Čertoviny(Čer­toviny)

Hlavnými hrdinami rozprávky Čertoviny sú dvaja nešikovní čerti Popelák a Uhelák, ktorí sú vládcom pekiel poslaní za trest do sveta, aby do mesiaca priviedli každý jednu hriešnu dušu. Úlohu sa im však od začiatku nedarí splniť, a namiesto toho, aby ľudí zvádzali k hriechom, im neúmyselne pomáhajú. V prestrojení za paholkov sa dostanú na statok a zdá sa, že konečne budú mať úspech. Vypočítavý sedliak totiž chce svoju dcéru Haničku vydať za nafúkaného statkára Kopyta. Hanička však miluje šuhaja Jána, a aby všetko dobre dopadlo, je potrebné vziať si na pomoc pekelné sily.

Pokračujem v štýle českého pekla a aj čerta, známych z rozprávok Jána Drdy, Josefa Lady a ďalších našich spisovateľov,“ hovorí klasik českej filmovej rozprávky Zdeněk Troška. "Český čert je skôr nešikovný truľo, než zákerný škodca, rád by sa bratríčkoval s človekom, a ak mu niečo vykoná, je to skôr úsmevná čertovina, než zlomyseľnosť. Takže sa opäť budeme zabávať nad snahou čertov, ktorí sa snažia dostať hriešne duše do pekla…“

13. 1. sobota – 14. 1. 2018 16.00 hod.

Coco(Coco)

Aj napriek zvláštnemu zákazu hudby vo svojej rodine sa malý Miguel túži stať uznávaným hudobníkom, akým bol jeho idol, tragicky zahynuvší gitarista Ernesto de la Cruz. V snahe dokázať svoj talent sa Miguel za nevysvetliteľných okolností ocitá na mieste, ktoré ešte žiadny živý človek nenavštívil – v krásnom a pestrofarebnom svete zosnulých. Pre miestnych obyvateľov je jeho návšteva rovnako šokujúca. S pomocou miestneho podvodníčka Hectora sa Miguel vydáva na neobyčajnú cestu za tajomstvami svojej rodiny…

14. 1. 2018 20.00 hod.

Najtemnejšia hodina(Darkest Hour)

Nikdy sa nevzdám. Nikdy neustúpim. Gary Oldman ako jedna z najväčších osobností 20. storočia. Winston Churchill na začiatku druhej svetovej vojny musí urobiť rozhodujúce rozhodnutie. Hrozba nemeckej invázie je bezprostredná a on ako predseda vlády Veľkej Británie musí v tejto temnej hodine v krátkej dobe zjednotiť národ a zmeniť priebeh svetových dejín.

Vstupné na predstavenia: 5€

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM