Zlatica Gregorová Správy

Večanov zaskočila zvieracia promenáda: Pri hlavnej ceste sa premávali slony

Obyvateľov mestskej časti prekvapili netradičné zvieratá vedľa hlavnej cesty. Prechádzali sa po okolí večianskeho mosta a spôsobili mierny šok.

Ilustračný obrázok k článku Večanov zaskočila zvieracia promenáda: Pri hlavnej ceste sa premávali slony
2
Galéria
Zdroj: Patrik Vašák

S týmito zvieratami sa človek bežne nestretne. Niekoľkým občanom, ktorí išli v utorok popoludní okolo futbalového štadióna sa to však podarilo.

Zaujímalo nás, odkiaľ sa vzali a tak sme pátrali. Informácie nám poskytol zástupca náčelníka MsP Šaľa Miroslav Martinček.

Privolali hliadku

„V utorok 24. septembra 2019 bola privolaná hliadka Mestskej polície Šaľa, aby prešetrila oznam o voľne sa pohybujúcich slonoch blízko cesty. V našom meste bude vystupovať cirkus, preto majú od majiteľa futbalového štadióna prenajaté priestory. Hliadka prišla na miesto a našla slony samé bez prítomnosti človeka,“ uviedol zástupca MsP Šaľa.

Podľa majiteľa štadióna však boli zvieratá zabezpečené. Ako nám povedal Miroslav Martinček, zvieratá sa pohybovali v blízkosti futbalového štadióna na parkovisku a dostali sa aj k násypu.

Pri ceste

Neskôr sa nebezpečne priblížili aj k hlavnej ceste neďaleko šalianskeho mosta. Okrem týchto miest sa v iných častiach nepohybovali, takže k ohrozeniu ľudí neprišlo. Opäť boli odvedené do svojho prenajatého areálu.

Foto: ilustračné

Pri hlavnej ceste sa premávali slony
2
Galéria
Zdroj: Patrik Vašák
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM