Zlatica Gregorová Kultúra

V Trnovci nad Váhom chystajú hody: Tešte sa na kolotoče, stánky i zábavu

Očakávanými podujatiami počas leta bývajú aj trhy alebo rôzne dedinské slávnosti. Konajú sa pri príležitostiach, ktoré sú pre ne zvlášť výnimočné.

Ilustračný obrázok k článku V Trnovci nad Váhom chystajú hody: Tešte sa na kolotoče, stánky i zábavu
31
Galéria
Foto: Zlatica Gregorová

V tom čase sa obyvatelia dedín či miest chystajú na návštevy kultúrnych programov, nákupné maniačky na dlhé obchôdzky pomedzi stánky a priateľské posedenia.

K sviatku

Aj v Trnovci nad Váhom už tradične začiatkom augusta usporadúvajú hody. Väčšinou sa konajú okolo 6., kedy si v dedine pripomínajú sviatok Premenenia Pána na hore Tábor. Tento rok budú o pár dní neskôr a to od 10. do 12. 8. 2019.

Hodová zábava

Ako nášmu portálu povedala kultúrna pracovníčka z OcÚ v Trnovci nad Váhom, Iveta Mesárošová, hneď v prvý deň zorganizujú Hodovú zábavu. Zájsť na ňu môžete 10. augusta na nádvorie Miestneho kultúrneho strediska. Tam sa od 20.00 hod. začne tancovačka aj so skupinou TOP.

Podľa slov Ivety Mesárošovej sa v nasledujúce dni 11. a 12. augusta 2019 rozbehnú obľúbené hody. Počas nich si občania dediny i návštevníci môžu vychutnať stretnutia s rodinou či priateľmi a na čas sa odreagovať od bežných povinností.

Stánky aj kolotoče

Pripravené budú rôzne atrakcie pre deti a mládež, ako kolotoče a pod. Nebudú chýbať ani tradičné stánky s hodovým tovarom. Tie budú rozmiestnené na priestranstve pri kostole,“ doplnila pracovníčka trnoveckého úradu.

Vo fotogalérii si pripomeňte tohtoročný Šaliansky jarmok.

Foto: ilustračné

Doznel Šaliansky jarmok: Návštevníci si užili kultúru aj nákupy, FOTO
31
Galéria
Foto: Zlatica Gregorová
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM