Zlatica Gregorová Hádzaná

V semifinále Šalianky neobstáli: Hádzanárov prevalcovali Považania, VIDEO

Počas nedávneho víkendu pokračovali zápasy vo vrcholových súťažiach. Ani jednému nášmu tímu sa nevydarili podľa predstáv.

Zdroj: YouTube.com

Podľa Slovenského zväzu hádzanej sa prešovskému tímu tróniaceho na chvoste tabuľky MOL Ligy podaril husársky kúsok. Prvý polčas duelu, ktorý sa hral 4. mája 2019, však priniesol mnoho momentov, ktoré potvrdili kvality nášho družstva. Polovica zápasu skončila jednogólovým náskokom v prospech HK Slovan Duslo Šaľa. Druhá časť zápasu však už bola nad naše sily a tak sa náš ženský tím pripravil o možnosť zabojovať o zlato.

ŠŠK Prešov – HK Slovan Duslo Šaľa 30:22 (12:13)

Najviac gólov dali: Popovcová 9/1, Ratvajská a Šutranová po 6 – Pócsíková 6/2, N. Némethová 6/3, B. Königová 3

Pokutové hody: 4/4 – 6/5

Bilancia vylúčení 4 – 3

Rozhodovali: Cibere a Richvalský (obaja SR)

Zápas sledovalo 850 divákov.

Koncom týždňa bol na programe aj tretí duel Play – Off semifinále Slovnaft Handball Extraligy. Stretli sa v ňom hráči HKM Šaľa, ktorí vycestovali do Považskej Bystrice.

Už od začiatku zápasu bolo jasné, že pôjde o rýchly duel, ktorý bol na programe 4. mája 2019 v Považskej Bystrici. Do skončenia 2.minúty prvého polčasu bol stav už 2:2. Neskôr si už domáci vytvorili väčší náskok. Šaľania sa však nedali a ešte pred odchodom do šatní svoje manko znížili na rozdiel 2 gólov. Druhý polčas už sa viac darilo presadzovať domácemu tímu, ktorý na svojej palubovke zdolal HKM Šaľa a vyšiel z neho víťazne.

MŠK Považská Bystrica – HKM Šaľa 31:25 (14:12)

Najviac gólov dali: Š. Macháč 9, Ivanicja 5, M. Briatka 5/3 – Pľasun a Meľnyk po 4, Michniewicz 4/2

Pokutové hody: 4/3 – 2/2

Bilancia vylúčení: 5 – 5

Rozhodovali: Oťapka a Zubo