Zlatica Gregorová Samospráva

V Seliciach zateplia úrad: Získali už aj dotácie

Obec v našom okrese sa zapojila do výzvy. O pár dní začnú modernizovať.

Ilustračný obrázok k článku V Seliciach zateplia úrad: Získali už aj dotácie
Zdroj: TASR

Ministerstvo životného prostredia SR už od roku 2015 zverejňuje Výzvy na predkladanie žiadostí o Nenávratný finančný príspevok v Operačnom programe „Kvalita životného prostredia“. Mesto Šaľa i viaceré obce nášho okresu túto možnosť využili a dnes už sa pýšia zateplenými objektmi, prípadne sa na stavebné práce chystajú v najbližšom období.

Znížia spotrebu energie

Po tom, čo je aktuálne podpísaná Zmluva o Nenávratný finančný príspevok v Šali, aj obci Selice schválili financie na modernizáciu budovy obecného úradu. Mesto i obec Selice sa zapojili do výzvy „Zníženie spotreby energie pri prevádzke verejných budov“. Ministerstvo v tejto výzve uviedlo klauzulu, že sumu žiadateľ po schválení získa v prípade, že dofinancuje 5% rozdiel zo svojho rozpočtu. Obci ministerstvo poskytlo NFP v sume 231 156,75 €. Spomínaný päťpercentný rozdiel predstavuje pre obec sumu 12 166,15€. Celkové oprávnené výdavky na realizáciu stavebných prác predstavujú teda sumu 243 322,90 €.

Vynovení budú na jeseň

Podľa projektu prejde budova obecného úradu v Seliciach viacerými stavebnými úpravami. Vymenia sa okná i dvere za plastové a zateplené budú aj obvodové múry ako aj strešný plášť. Vstup do budovy bude prispôsobený osobám so zníženou pohyblivosťou.

Podľa našich zistení sa rekonštrukčné práce začnú už začiatkom budúceho týždňa. Vykonávať ich budú pracovníci šurianskej stavebnej firmy. Zmodernizované a ekologickejšie priestory selického úradu by mali byť dokončené ešte v tomto roku.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM