Zlatica Gregorová Rôzne

V Šali vyrastá zaujímavé ihrisko: Historickému Majku pribudla šmykľavka, FOTO

K šalianskemu zimnému štadiónu pribudne atrakcia. Podľa vzoru maďarskej pamiatky dávajú dokopy originálnu repliku.

Ilustračný obrázok k článku V Šali vyrastá zaujímavé ihrisko: Historickému Majku pribudla šmykľavka, FOTO
16
Galéria
Foto: Zlatica Gregorová

Na základe vzájomnej dlhoročnej spolupráce medzi mestom Šaľa a maďarským Oroszlány vznikajú v oboch originálne hracie plochy. U nás sa deti budú môcť hrať v replike historického Majku. Južní susedia zasa vybudujú kópiu šalianskeho renesančného kaštieľa.

Prilákajú deti

Projekt „CULPTPLAY – Vytvorenie interaktívnych tematických parkov, inovatívne použitie kultúrneho dedičstva“ vznikol v rámci programu Interreg. Prostredníctvom týchto ihrísk chcú obe samosprávy ešte viac prilákať deti a mládež k spoznávaniu vzájomnej histórie.

Poctivá práca

Kým pred pár týždňami boli na ploche zimného štadióna jednotlivé diely ihriska ešte len rozložené, v súčasnosti sú už na svojom mieste. Pracovníci firiem sú v akcii od rána až do 18.00 hod. Jedna partia chlapov sa zaoberá podkladom, na ktorom ihrisko stojí a ďalší pracujú na stavbe.

Samotný kaštieľ Majk budú dopĺňať drevené domčeky, ktoré budú slúžiť na sedenie a dotvárať tak celý areál. Na svete je už aj šmykľavka, ktorá bude súčasťou celého komplexu.

Z eurofondov

Predpokladaný rozpočet tohto projektu je približne 336 000 eur. Tento projekt je spolufinancovaný z Európskej únie vo výške 85 % z Európskeho fondu regionálneho rozvoja.

Šaľa-Jozefov

Práce postupujú podľa plánu a tak sa už, čo nevidieť, mladí Šaľania, budú môcť zabaviť na novom, originálnom ihrisku neďaleko Váhu. To by malo byť v budúcnosti súčasťou Rekreačno – športového areálu Šaľa – Jozefov, do ktorého je zahrnuté niekdajšie kúpalisko i šaliansky zimný štadión.

V Šali vyrastá ihrisko: Majku pribudol tobogan, FOTO
16
Galéria
Foto: Zlatica Gregorová
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM