Zlatica Gregorová Samospráva

V Šali skúšajú šťastie s projektami: V talóne ich má mesto ešte niekoľko

Pracovníci úradov v našom okrese sa pravidelne zaoberajú výzvami. Financie z nich by zlepšili život obyvateľov mesta i dediny.

Ilustračný obrázok k článku V Šali skúšajú šťastie s projektami: V talóne ich má mesto ešte niekoľko
Foto: Zlatica Gregorová

Po tom, čo sa v šalianskej radnici dozvedeli o pozitívnom výsledku ohľadne školských učební sú niektoré projekty ešte v posudzovaní a zopár ich aj nevyšlo. Viaceré sa však dajú uskutočniť prostredníctvom iných zdrojov, ktoré sa mestu podarí získať.

Poslanci Mestského zastupiteľstva v Šali sa pre rozletom do leta stihli oboznámiť aj so stavom projektov. Pozrite sa, čo sa možno v meste zrealizuje a čo možno trochu počká.

Stopli Oázu oddychu

Jazierko – oáza oddychu aj učenia je názov zámeru, ktorý mesto dalo vypracovať pre ZŠ s MŠ Bernolákova1 v Šali. Relaxačné miesto by plnilo svoj účel nielen pre osadenstvo školy ale slúžilo by i v rámci vyučovacieho procesu. Ako je zrejmé z rokovacích materiálov mesta Šaľa, vyhlasovateľom bolo Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR. Výzva ENVIROPROJEKT 2018 s požadovanou sumou 810 eur a vlastným dofinancovaním nebola pre mesto Šaľa úspešná.

Očakávaným projektom v Šali je aj Revitalizácia lesoparku v Šali – 1. etapa. Tu mesto chcelo získať finančné prostriedky, ktoré by využilo na začiatočné práce s obnovením relaxačnej zóny. Vyhlasovateľom bola Nadácia istej bankovej inštitúcie, ktorá Šaľu svojou skoro šesťtisícovou dotáciou nepodporila. Mesto to však od svojho zámeru neodradilo a hľadalo iné zdroje na prvé čistiace práce. Tie by sa mali začať už v prvých augustových dňoch.

Elektromobilita

Šalianska samospráva má v talóne ešte pár projektov, ktoré by mohli byť podporené. V rámci Podpory elektromobility by mesto chcelo z 30 000 – eurovej dotácie plus vlastný vklad získať Referentský elektromobil pre potreby Mestského úradu Šaľa. Projekt je v posudzovacom procese, ako uvádzajú materiály.

Opravia telocvičňu

V meste chcú opäť investovať do škôl. Po rokoch je nutná oprava ďalšieho zariadenia. Do výzvy sa radnica zapojila s projektom „Rekonštrukcia telocvične – strešný plášť, výmena radiátorov s prekrytím – ZŠ s MŠ Bernolákova 1, Šaľa.“ Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky zverejnilo výzvu na oblasť telesnej výchovy a mesto ju využilo. Aktuálne je projekt v posudzovaní, avšak v prípade úspechu by 37 – tisícová dotácia iste veľmi pomohla.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM