Zlatica Gregorová Samospráva

V Močenku už rozbehli nový projekt: Pre žiakov vytvoria jazykové učebne

Školy sú dôležitou súčasťou života mladých obyvateľov v dedinách i mestách. Samosprávy žiakom vylepšujú podmienky pre štúdium.

Ilustračný obrázok k článku V Močenku už rozbehli nový projekt: Pre žiakov vytvoria jazykové učebne
54
Galéria
Foto: Zlatica Gregorová

Aj preto sa v neďalekej dedine rozhodli, že žiakom základnej školy zmodernizujú špeciálne miestnosti. Tie budú slúžiť výlučne na štúdium jazykov, ktorými sa dohovoria takmer v celom svete.

Oprava učební

V dedine si naplánovali rekonštrukciu školských učební. Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Močenku pridelilo sumu 42 704,40 eur. Obec k dotácii priloží 2 247,60 eur ako povinný 5%-percentný vklad.

Pokračujú

Nenávratný finančný príspevok získali na základe žiadosti, ktorú vyhodnotili ako úspešnú. Miestna samospráva tak mohla podniknúť ďalšie kroky s projektom.

Cudzie jazyky

V močenskej základnej škole vzniknú nové jazykové laboratóriá. V nich sa žiaci budú môcť učiť anglický aj nemecký jazyk. V moderných priestoroch, ktoré budú vybavené príslušnými pomôckami budú mať o výučbu zrejme ešte väčší záujem ako doteraz.

Ako na webe obce uviedol starosta Močenka Roman Urbánik, „v tejto etape sa zaoberáme verejným obstarávaním jednotlivých stavebných prác a dodávok didaktickej techniky a nábytku do týchto jazykových laboratórií.“

Vo fotogalérii uvidíte zábery z otvorenia Detského ihriska Majk v Šali.

Foto: ilustračné

V Šali otvorili historický MAJK: Prvé detské nájazdy má za sebou, FOTO
54
Galéria
Foto: Zlatica Gregorová
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM