Zlatica Gregorová Samospráva

V Močenku dokumentovali značenie: Väčšina vyhovuje požiadavkám

Pasportizácia v obci prebehla len nedávno. Potrebovali ju najmä kvôli zisťovaniu aktuálneho stavu.

Ilustračný obrázok k článku V Močenku dokumentovali značenie: Väčšina vyhovuje požiadavkám
Zdroj: TASR

Dopravné značky v obciach aj mestách sa osádzajú na niekoľko rokov, preto je nevyhnutná ich priebežná kontrola. S výstavbou nových ulíc, sídlisk a populárnych kruhových objazdov je potrebné všetko skorigovať. I preto, že obec chcela mať všetky písomnosti v náležitom poriadku, poverila novozámockú firmu o pasport dopravného značenia.

„My sme k tomuto úkonu pristúpili v predchádzajúcom období, kedy sme vybrali firmu spôsobilú vykonávať takúto pasportizáciu a už prešla aj prvým pripomienkovaním,“ oznámil starosta obce Roman Urbánik,“ na obecnom webe.

Pracovníci firmy zisťovali priamo na mieste, v akom stave je existujúce dopravné značenie. Svoje poznatky zahrnuli do projektovej dokumentácie. Z nej vyplýva, že stav súčasného značenia v Močenku väčšinou zodpovedá požiadavkám, niektoré úseky však kvôli bezpečnosti budú musieť prehodnotiť. Týka sa to hlavnej cesty aj miestnych komunikácií. Ako informuje obecný web, so zisteniami sa oboznámili aj močenskí poslanci spolu s vedením obce. Jej starosta, Roman Urbánik na rokovaní uviedol, že o návrhu, urobiť z ulice Kakava jednosmerku, uvažovali už vlani. Občania mu však nevenovali dostatočnú pozornosť a tak bol zmietnutý zo stola.

Potrebujú názor občanov

„Znovu sa prihovárame k tomu, aby ľudia vyjadrili svoj názor, že či by súhlasili s tým, aby ulica Kakava bola jednosmerná. Z hľadiska bezpečnosti a dopravnej obslužnosti by to bolo pre túto časť veľmi dobré riešenie. Ak by nám ľudia v mesiaci november oznámili svoje stanovisko, my sa potom budeme rozhodovať aj na základe ich názoru,“ doplnil starosta Urbánik. V tom prípade by nové dopravné značenia mohli umiestňovať v nasledujúcom ro­ku.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM