Zlatica Gregorová Rôzne

TOP podujatia na víkend: Šaľanov zabaví šport aj kultúra

Prvý jarný mesiac je tu a s ním aj plány na vonkajšie aktivity. Záhradkári už majú svoje prvé práce za sebou a tak pokračujú v ďalších.

Ilustračný obrázok k článku TOP podujatia na víkend: Šaľanov zabaví šport aj kultúra
Foto: Zlatica Gregorová

Milovníci prechádzok si už môžu oveľa viac vychutnávať teplejšie marcové slnko a aj deti už trávia voľné chvíle na čerstvom vzduchu. Okrem toho sa počas víkendu môžete vybrať na dobrý film do kina či na futbal. V ponuke je šport aj kultúra.

ŠPORT

07.MAREC.2020, 12.30 hod., FK Duslo Šaľa

Západoslovenský futbalový zväz

III. liga U17 ZsFZ 

  • FK Slovan Duslo Šaľa – CFM JA-Centrum futbalovej mládeže Jozefa Adamca U17

07.MAREC.2020, 10.00 hod, FK Duslo Šaľa

Západoslovenský futbalový zväz

III. liga U19 ZsFZ 

  • FK Slovan Duslo Šaľa – CFM JA-Centrum futbalovej mládeže Jozefa Adamca U19

KINOTIPY

6.a 7.marec 2020, 20.00 hod.

Neviditelný (The Invisible Man)

Réžia: Leigh Whannell  •  Producent: Ja­son Blum  •  Hrajú: Eli­sabeth Moss, Aldis Hodge, Storm Reid, Harriet Dyer, Oliver Jackson-Cohen

Držiteľka ceny Emmy Elisabeth Moss ( My, Príbeh služobnej) hrá Hlavnú rolu v príbehu o posadnutosti , ktorý sa inšpiroval klasickým monštrom filmového štúdia Univerzal. Cecilia Kass (Elisabeth Moss) uviazla v nebezpečnom vzťahu s bohatým brilantným vedcom, ktorý ju kontroluje na každom kroku . Až s pomocou rodiny a priateľov sa jej z jeho „zajatie“ podarí uniknúť. Jej ex naviac krátko po tom spácha samovraždu a pomerne prekvapivo práve Cecilii odkáže veľkou časť svojho majetku.

7.marec 2020, 18.00 hod.

Tempos

Scenár: Nazarij Kľujev, Roman Kelemen, Maxim Kľujev  •  Réžia: Nazarij Kľujev, Roman Kelemen, Maxim Kľujev  •  Hrajú: Patrik „Rytmus“ Vrbovský  •  Kamera: Ma­xim Kľujev

Hudobný dokument TEMPOS rozpráva príbeh Patrika „Rytmusa“ Vrbovského a jeho 30-ročnej rapovej kariéry. Príbeh filmu je mapovaním cesty z nuly na vrchol – prehry, výhry a fakty. Film na pozadí zároveň odhaľuje dejiny rapu a hip-hopu na Slovensku. Tri dekády slovenskej hip-hopovej scény sú prerozprávané samotným Rytmusom, kde odhalí rôzne zákulisné príhody či nečakané nástrahy a sklamania, ktoré vo svojej hudobnej kariére zažil. To všetko ho niečo naučilo, zmenilo, ale hlavne zoceľovalo. V dokumente sa okrem neho objaví množstvo tých, ktorí mu počas jeho tridsaťročnej cesty hip-hopom „skrížili“ cestu či priamo alebo nepriamo ovplyvnili jeho tvorbu.

7.a 8. marec 2020, 16.00 hod.

Vpred (Onward)

Réžia: Dan Scanlon  •  Hrajú: Chris Pratt, Tom Holland, Julia Louis-Dreyfus, Octavia Spencer

Film VPRED nás zavedie do sveta fantázie, kde sa predstavia dvaja elfský bratia, ktorí sa vydávajú na výpravu, aby zistili či ešte vo svete existuje niečo magické.

8. marec 2020, 20.00 hod.

Chlap na striedačku (Chlap na střídačku)

Réžia: Petr Zahrádka  •  Hrajú: Jiří Langmajer, Ivana Chýlková, Iva Janžurová, Lucie Žáčková

Pätnásť rokov vydatá Zuzana jedného dňa zistí, že jej manžel Jiří má už dlhšiu dobu pomer s inou ženou. Zuzana neváha, rozhodne sa svoju sokyňu Lenku navštíviť a dať jej netradičný návrh. Jej plán je priam škandalózny. Navrhne jej, aby si starostlivosť o Jirku rozdelili a urobili tak z neho chlapa na striedačku. Lenka po prvotnom šoku súhlasí a obe ženy predstavia tento nový spôsob života Jirkovi. Teda skôr ho postavia pred hotovú vec. Čo sa zdá všetkým zo začiatku ako perfektný plán, kedy je Jirka jeden týždeň s manželkou, druhý týždeň s milenkou, sa nakoniec môže stať pre všetkých nočnou morou.

8. marec 2020, 18.00 hod.

Volanie divočiny (The Call of the Wild)

Réžia: Chris Sanders  •  Hrajú: Karen Gillan, Dan Stevens, Harrison Ford, Colin Woodell, Omar Sy, Terry Notary, Micah Fitzgerald

Film rozpráva príbeh Bucka, psa hýčkaného svojím pánom a jeho rodinou. Jeho život sa zmení vo chvíli, kedy je ukradnutý a musí ťahať sane hlbokým snehom počas zlatej horúčky na Klondiku. Tu nachádza nových priateľov a čoskoro zistí, že jeho vrodené inštinkty mu umožňujú nielen prežiť, ale že v slobodnom, voľnom a divokom živote nakoniec nachádza aj potešenie.

Vstupné: 5€

Foto: ilustračné

Sledujte nás aj na Dnes24 a Facebooku a budete mať vždy zabezpečený čerstvý prísun informácií z celého Slovenska.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM