Zlatica Gregorová Rôzne

Tešte sa na aprílový víkend: Môžete vyčistiť okolie aj sa zabaviť

Štvrtý mesiac v roku je známy svojim nestálym počasím. Príroda však nadobúda pestré farby a tak jej po zime môžete dopomôcť aj vy.

Ilustračný obrázok k článku Tešte sa na  aprílový víkend: Môžete vyčistiť okolie aj sa zabaviť
Foto: Zlatica Gregorová

V dedinách i mestách sa konajú brigády. I vy sa môžete pridať a získate tak nielen čisté okolie ale aj skvelý pocit, že ste prispeli k dobrej veci. Iste vám príde vhod aj hudobný koncert, či šport a taktiež filmové novinky. Nech sa páči, vyberte si z našich tipov.

KULTÚRA

7.apríl 2018 8.30 hod. Močenok

Obecný Deň Zeme 2018

Obec Močenok a Poľovnícke združenie Zálesie organizujú akciu na spríjemnenie svojho okolia. Zraz je v Poľovníckej chate Diana. Všetko potrebné, ako napr. vrecia, kontajnery sú vopred zabezpečené. Nebude chýbať chutný poľovnícky guláš, ako tvrdia organizátori.

7. apríla 2018 8.00 hod. Vlčany

Veľké jarné upratovanie vo Vlčanoch

Obec sa obracia na obyvateľov s výzvou, aby sa zapojili do veľkého jarného upratovania súkromných aj spoločných priestorov v obci. Organizátori akcie vyzývajú dobrovoľníkov, ktorým nie je ľahostajné ako ich obec vyzerá a neboja sa roboty, aby sa v sobotu zhromaždili pred obecným úradom, kde im budú rozdané plastové vrecia na zber odpadkov a koordinátor ich zadelí na upratovanie príslušného verejného priestranstva obce. O občerstvenie a dobrú náladu bude postarané!

8. apríl 2018 15.00 hod. Veča

Veľkonočný organový koncert

V kostole Sv. Rodiny vo Veči môžete zažiť príjemné chvíle počas špeciálneho koncertu. Vystúpi v ňom Richard Vőrős, Spevácky zbor Krédo pri ECAV Diakovce a zaznejú aj operné árie žiakov ZUŠ Šaľa.

ŠPORT

7.4.2018 18.00 hod., Mestská športová hala Šaľa

Medzinárodná hádzanárska MOL Liga žien

HK Slovan Duslo Šaľa – Slávia Praha

KINOTIPY KINA ŠAĽA

7. 4 – 8.4. 2018 20.00 hod.

Deň čo deň (Every Day)

Romantický príbeh o dospievajúcej tínedžerke Rhiannon, ktorá sa zamiluje do niekoho, kto sa zobúdza deň čo deň v inom tele. Hrajú: Justice Smith, Maria Bello, Angourie Rice, Debby Ryan, Colin Ford, Owen Teague, Jacob Batalon, Lucas Jade Zumann, Ian Alexander, Katie Douglas, Jake Sim, Charles Vandervaart, Danielle Bourgon  •  Réžia: Michael Sucsy  •  Podľa predlohy: David Levithan  •  Scenár: Jesse Andrews  •  Kamera: Rogier Stoffers

7. 4 . 2018 18.00 hod.

8.4. 2018 16.00 hod.

Sherlock Gnomes (Sherlock Gnomes)

Kto by chcel preboha kradnúť trpaslíkov? Je to naozaj uletená otázka, pokiaľ však tiež nie ste sadrová ozdoba nejakej záhradky a nejde vám tým pádom o krk. Našťastie sa po okolí potuluje istý detektív Sherlock, ktorý sa do riešenia tejto záhady pustí s nasadením sebe vlastným. Škoda len, že je tiež zo sádry. Animovaná komédia Sherlock Gnomes voľne nadväzuje na úspešnú trpasličiu shakespearovskú adaptáciu Gnomeo a Júlia, len žáner romantickej drámy nahrádza detektívkou.

8.4. 2018 18.00 hod.

Apoštol Pavol(Paul, Apostle of Christ)

Historický príbeh o jednej z najväčších osobností kresťanstva. Réžia: Andrew Hyatt  •  Scenár: Andrew Hyatt  •  Hudba: Jan A.P. Kaczmarek  •  Kamera:Gerardo Madrazo  •  Producent: Te­rence Berden, David Zelon  •  Hrajú: James Faulkner, Jim Caviezel, Joanne Whalley, Olivier Martinez, John Lynch. Počas prenasledovania kresťanov na začiatku nášho letopočtu je Pavol uväznený rímskym cisárom Nerom. V tmavej, chladnej cele bojuje s hladom, samotou, no tiež s výčitkami svedomia z vlastnej farizejskej minulosti. Jeho jediným verným spoločníkom ostal Lukáš, ktorý počas svojich návštev v Pavlovej cele spisuje zážitky a učenie muža, ktorý sa stal neskôr známym ako Apoštol národov.

Vstupné: 5€

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM