Správy

Surfujte úplne ZADARMO: V Šali vznikli ďalšie bezplatné WiFi zóny

Obyvatelia a návštevníci Šale budú môcť využívať ďalšie lokality z bezplatným prístupom k internetu.

Ilustračný obrázok k článku Surfujte úplne ZADARMO: V Šali vznikli ďalšie bezplatné WiFi zóny
Zdroj: pixabay.com

Mesto Šaľa informovalo o vzniku ďalších bezplatných WiFi zón. „K vysokorýchlos­tnému internetu zdarma sa tak budú môcť obyvatelia, či návštevníci mesta pripojiť napríklad aj v obľúbenom nemocničnom parku, či v knižnici. Vďaka projektu s názvom WiFi pre Teba – Šaľa vznikla desiatka lokalít, kde môžete na internete „surfovať“ bezplatne," píše radnica na svojom webe.

Bezplatná WiFi

Radnica na tento projekt získala podporu z Operačného programu Integrovaná infraštruktúra. „Vďaka tejto podpore mohla radnica nainštalovať 6 interných a 6 externých prístupových bodov na bezplatný internet. Ide o verejne prístupné budovy, ako je Kultúrny dom vo Veči, Kultúrny dom v Šali, Mestská knižnica J. Johanidesa, Mestský úrad Šaľa. V uliciach mesta budete môcť využívať bezplatnú WiFi zónu vo Veči na Pribinovom námestí a v Šali v okolí amfiteátra (tzv. Centrálna mestská zóna), v druhej časti pešej zóny až ku knižnici, v Nemocničnom parku medzi ulicami Feketeházyho, Kráľovská a Nemocničná," dodáva vedenie mesta.

Bezplatnou WiFi bude pokrytá aj lokalita okolo záchytného parkoviska na Dolnej ulici – časť Parku novorodencov a okolie mestského cintorína v Šali – časť vnútrobloku L. Novomeského.

Jednoduché použitie

„Cieľom výzvy, cez ktorú sa projekt realizuje, bolo, aby na Slovensku malo čo najviac ľudí prístup k bezplatnému a vysokorýchlostnému internetu. Výsledky projektu budú slúžiť nielen občanom, ale aj návštevníkom mesta Šaľa. Táto WiFi sieť je nielen bezplatná, ale aj bez hesla," informuje mestský úrad.

Prístupové body spoznáte ľahko. Identifikujú sa ako WiFi pre Teba. Po úspešnom pripojení sa vám zobrazí uvítacia stránka sala.sk. „Po prvom napojení sa pri zmene lokality, sa automaticky nalogujete aj v rámci ďalšej wifi zóny v meste zriadenej cez tento projekt. Funguje to jednoducho a prakticky," dodáva radnica.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Viac informácií zo Šale a okolia

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM