Zlatica Gregorová Kultúra Rôzne

Septembrové voľno je na dosah: TIPY na akcie, ktoré vás zabavia počas víkendu

Školáci majú za sebou prvý pracovný týždeň a tak je čas na oddych. Vyraziť môžete do prírody či za zábavou.

Ilustračný obrázok k článku Septembrové voľno je na dosah: TIPY na akcie, ktoré vás zabavia počas víkendu
Foto: Zlatica Gregorová

K dispozícii sú kultúrne podujatia v našom meste aj okolí a na prázdno neobídu ani fanúšikovia futbalu. Stačí si len dobre vybrať.

KULTÚRA

7. september 2019, 15.00 hod., Horná Kráľová

DNI OBCE HORNÁ KRÁĽOVÁ

V sobotné popoludnie sa môžete tešiť na program k sviatku obce. Okrem žiakov základnej školy sa predstavia aj speváci z MO Matice slovenskej i Spevokol pri MO Csemadok. Na pódiu sa predstavia i členovia Folklórneho súboru Kráľovanky aj Ľudová hudba Hron. Organizátori pozvali aj hostí spoza hraníc a to FS Kestúc z Maďarska. Publiku potešia svojim umením aj FS Šaľan, FS Močenčan a Legigónkári z Dolnej Stredy.

7. september 2019, 14.00 hod., Dlhá nad Váhom

6. OBERAČKOVÝ SPRIEVOD

Obecné zastupiteľstvo, starosta obce Dlhá nad Váhom a Občianske združenie Priatelia vína opäť organizujú tradičné podujatie. Sprievod pôjde od budovy domu kultúry cez dedinu. Jeho súčasťou budú jazdci na koňoch, alegorické vozy a najmä nebudú chýbať vinári. Predstavia sa i dobrovoľní hasiči a nebude chýbať hudba aj tanec. Degustovať môžete v sklenených pohároch na to určených. Počas sprievodu sa predstavia kultúrne spolky z obce Babarc /HUN/.

Trasa: Dom uktúry Dlhá nad Váhom 14.00 hod., 1. Kerék András 14.10 h, Štefan Vincze 14.30 hod., SCHETELIG CE 14.50 hod., Heves Patrik 15.20 hod., Mészáros László 15.40 hod.,Tóth Pál 16.10 hod., Mészáros Lajos 16.40 hod., Tóth Ferenc, Szabó Tamás 17.20 hod., Víno Andódi 17.40 hod., Lozsy László 18.20 hod.,Pozsonyi István 18.50 hod.

ŠPORT

07. september 2019, 12.00 hod., FK Slovan Duslo Šaľa

Západoslovenský futbalový zväz

III. liga MŽ U13 – sk. JV ZsFZ 

  • FK Slovan Duslo Šaľa B – MŠK – Thermál Veľký Meder

07. september 2019, 10.00 hod., FK Slovan Duslo Šaľa

Západoslovenský futbalový zväz 

Základná časť 

  • FK Slovan Duslo Šaľa B – MŠK – Thermál Veľký Meder

08. september 2019, 12.30 hod., FK Slovan Duslo Šaľa

Západoslovenský futbalový zväz 

 III. liga U17 ZsFZ 

  • FK Slovan Duslo Šaľa – MŠK Považská Bystrica

08. september 2019, 10.00 hod., FK Slovan Duslo Šaľa

Západoslovenský futbalový zväz

 III. liga U19 ZsFZ 

  • FK Slovan Duslo Šaľa – MŠK Považská Bystrica

07 september 2019 18.00 hod., Mestská športová hala Šaľa

MOL LIGA žien

HK Slovan Duslo Šaľa – Iuventa Michalovce

KINOTIPY KINA ŠAĽA

7. a 8. september 2019, 20.00 hod.

To Kapitola 2 (It: Chapter Two)

Réžia: Andy Muschietti  •  Scenár: Gary Dauberman  •  Kamera: Checco Varese  •  Hrajú: James McAvoy, Jessica Chastain, Bill Skarsgård, Bill Hader, Sophia Lillis, Finn Wolfhard, Javier Botet, Jaeden Martell, James Ransone, Wyatt Oleff, Jack Dylan Grazer, Jeremy Ray Taylor, Jackson Robert Scott, Chosen Jacobs, Andy Bean, Jay Ryan, Xavier Dolan, Isaiah Mustafa, Teach Grant, Rob Ramsay, Ryan Kiera Armstrong

V pokračovaní najúspešnejšieho hororu všetkých čias sa do mesta Derry vracia zlo a členovia Klubu núl budú musieť opäť spojiť svoje sily na mieste, kde to všetko začalo. Od hrôzostrašných udalostí ubehlo 27 rokov. Členovia Klubu núl sa rozišli a žijú si vlastné životy. Mike ako jediný ostal v rodnom meste a je nútený zvolať ostatných členov klubu späť do Derry, kde budú spoločne opäť čeliť zlu. Všetci sú poznamenaní hrôzostrašnými zážitkami z minulosti, každý z nich bude musieť preto opäť prekonať svoj najsilnejší strach a čeliť klaunovi, ktorý je teraz nebezpečnejší ako kedykoľvek predtým.

7. september 2019, 18.00 hod.

Playmobil vo filme (Playmobil: The Movie)

Réžia: Lino DiSalvo  •  Hrajú: Anya Taylor-Joy, Daniel Radcliffe, Jim Gaffigan, Gabriel Bateman, Adam Lambert, Meghan Trainor

Keď Marlin mladší brat Charlie nečakane zmizne v čarovnom animovanom svete PLAYMOBIL®, nepripravená Marla sa musí vydať na cestu, aby ho priviedla domov. Ako sa vydáva na fantastickú cestu naprieč úžasnými novými svetmi, Marla sa spojí a stretne s nepravdepodobnými a hrdinskými novými priateľmi – svojským kamionistom Delom, temperamentným a charizmatickým tajným agentom Rexom, robotom, extravagantnou vílou a ďalšími. Prostredníctvom svojho akčného dobrodružstva si Marla a Charlie uvedomia, že bez ohľadu na to, čo sa vo vašom živote odohráva, môžete dosiahnuť čokoľvek, keď veríte v seba!

8. september 2019, 18.00 hod.

Toy Story 4: Príbeh hračiek (Toy Story 4)

Réžia: Josh Cooley  •  Hrajú: Tom Hanks, Patricia Arquette, Tim Allen, Joan Cusack, Laurie Metcalf, Annie Potts, Bonnie Hunt, John Ratzenberger, Wallace Shawn, Jodi Benson, Don Rickles, Blake Clark, Alec Medlock, Fred Tatasciore, Estelle Harris, Keanu Reeves

Kovboj Woody vždy dobre vedel, čo je zmyslom jeho života. A tým bolo starať sa a chrániť jeho dieťa, či už to bol chlapček Andy alebo dievčatko Bonnie. Keď však Bonnie prinesie do svojej izby novú hračku, ktorej hovori „Vidlík“, otvori sa Woodymu a jeho verným kamarátom úplne nový veľký svet.

Vstupné: 5€

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM