Zlatica Gregorová Samospráva

Šalianskym záhradkárom skvalitnia vedenie: Vo veci sa začalo územné konanie

Záhradkárska osada Duslo – Šaľa sa dostala do záujmu Západoslovenskej distribučnej. Spoločnosť vydala návrh na Vydanie územného rozhodnutia.

Ilustračný obrázok k článku Šalianskym záhradkárom skvalitnia vedenie:  Vo veci sa začalo územné konanie
Zdroj: TASR

Pracovníci spoločnosti rozhodli o umiestnení stavby DS Šaľa, Dlhoveská osada VNK, TS, NNK. Podľa zverejnených informácií chcú miestnym záhradkárom skvalitniť dodávku elektrickej elektriny. Stavba by mala pozostávať z káblových prípojok aj transformačnej stanice. Spomínaná osada sa nachádza vedľa futbalového štadióna v Šali – Veči.

Kvalitná dodávka

„Účelom stavby je zabezpečenie kvalitnej dodávky elektrickej energie odberateľom podľa platných STN a IEC. Cez záhradkársku oblasť prechádza jestvujúce 22 kV vzdušné elektroenergetické vedenie VN č. 1043 a jestvujúce 22 kV podzemné vedenie,“ uvádza sala.sk. Obsahom prác by malo byť napojenie novej podzemnej prípojky na pôvodný podzemný kábel a ukončenie koncovkami v rozvádzači transformačnej stanice s úpravou pre obmedzovače prepätia. Ďalej sa plánuje s umiestnením novej transformačnej stanice s osvetlením a bleskozvodom.

Ústne konanie

Mesto Šaľa začalo v súvislosti s prácami územné a taktiež aj ústne konanie spolu s miestnym zisťovaním. To sa uskutoční 21. augusta 2018 o 10.00 hod. v budove Mestského kultúrneho strediska v Šali, vchod B, č. dv. 204. Účastníci územného konania budú môcť v uvedený termín vyjadriť svoje názory a námietky. Neskôr už námietky nebude možné brať do úvahy.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM