Zlatica Gregorová Kultúra

Šaliansky anjel rozpína krídla: Na Vianoce potešia 50 detí

Tak, ako aj po iné roky, opäť sa roztáčajú kolesá charitatívneho podujatia. Ojedinelý projekt Jany Zlatej má už cveng.

Ilustračný obrázok k článku Šaliansky anjel rozpína krídla:  Na Vianoce potešia 50 detí
Zdroj: Jana Zlatá

Organizuje ho v spolupráci s členmi Občianskeho združenia Šaľa – Tvoje mesto pod vedením Róberta Andrášiho s Úradom práce sociálnych vecí a rodiny v Šali a s Mestským úradom odborom sociálnych vecí.

Deti aj seniori

Jana Zlatá celoročne oboznamuje verejnosť so svojimi aktivitami. Šaliansky anjel je pomocou sociálne slabším a núdznym rodinám s deťmi. Organizátorka zbierky podľa svojej intuície a rád vždy zverejní zoznam detí, ktorým môže ktokoľvek pomôcť. „Opäť budeme mať na zozname aj dôchodcov, pre ktorých tiež budeme hľadať darcov. Deti sme vyberali zo škôlok, zo zoznamu sociálneho odboru na MsÚ, z ÚPSVaR a deti sme pridali aj po osobných skúsenostiach s rodinami v núdzi, s ktorými sme prišli do styku počas tohto roka,“ informuje na anjelskej stránke.

Vyberte si

Ak máte záujem pomôcť, stačí si vybrať meno dieťaťa, oznámiť to do správy Šalianskemu anjelovi a môžete mu poslať darček alebo finančné prostriedky.

„Darček pre dieťa buď kúpite vy sami, alebo môžete poslať finančné prostriedky na účet OZ ŠTM: SK10 5200 000­0 0000 1506 8­729, do popisu uveďte prosím VIANOCE,“ informuje Jana Zlatá.

Tento rok už organizátorka akcie zverejnila mená detí, z ktorých zostalo už len málo na obdarovanie. Podľa zoznamu majú od troch do štrnásť rokov.

Rýchlo píšte

Ak sa chcete zapojiť:„Napíšte číslo a meno dieťaťa ktoré ste si vybrali. Deti s rovnakými číslami sú súrodenci (ak váhate čo im kúpiť ako darček, spoločenskou hrou nič nepokazíte, majú ju s kým hrať). Tento rok ich bude pomenej, malo by ich byť do 50,“ približuje usporiadateľka Šalianskeho anjela.

Stánok

So Šalianskym anjelom sa môžete stretnúť aj na Vianočných trhoch v Šali, kde budú mať svoj stánok. V ňom si budete môcť zakúpiť rôzne dekoračné predmety a zároveň pomôžete tým, ktorí to potrebujú.

Foto: ilustračné

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a budete mať vždy zabezpečený čerstvý prísun informácií zo Šale a okolia.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM