Zlatica Gregorová Iné športy

Šalianski škôlkari športovali: Malí olympionici bojovali v rôznych disciplínach

Cieľom športových podujatí býva prekonať sám seba a tiež stráviť čas príjemne. Nie je dôležitejšie zvíťaziť, ale zúčastniť sa.

Ilustračný obrázok k článku Šalianski škôlkari športovali: Malí olympionici bojovali v rôznych disciplínach
5
Galéria
Zdroj: Mesto Šaľa

Možno i takto sa posmelili deti z materských škôl v okrese Šaľa. Práve v areáli ZŠ J.C. Hronského sa zišli pri príležitosti Olympijského dňa.

Malí športovci

Do nášho mesta zavítali skupiny detí a učiteliek z okolitých dedín. 12. jún 2019 tak patril deťom a ich malým či veľkým víťazstvám a najmä zábave a dobrej nálade. ,,Zo Šale sú všetky materské školy a prišli ešte obce Diakovce, Horná Kráľová, Močenok a Tešedíkovo,“ doplnila Irena Vargová predsedníčka zo Spoločnosti pre predškolskú výchovu región Šaľa.

Olympijský oheň

Ako nás informovala hovorkyňa Mesta Šaľa Dajana Hanesová, deti čakalo množstvo súťaží a nechýbala ani neoddeliteľná súčasť špeciálnej podujatia-olympijský oheň. Ten zapálil poslanec Mestského zastupiteľstva v Šali Miloš Rehák.

,,Je to nádherné, že takáto akcia vôbec vznikla. Každé dieťa je víťazom, takže ja si myslím, že takéto akcie by sa mali ešte viac podporovať a mali by byť častejšie,“ uviedol viceprimátor Šale Róbert Tölgyesi, ktorý malých škôlkárov prišiel podporiť.

13 družstiev aj Tiger

Podľa Dajany Hanesovej sa do olympiády zapojilo 13 šesťčlenných družstiev a spolužiakov prišli podporiť i ďalší kamaráti zo škôlok.„Družstvá na olympiádu napochodovali so svojimi vyrobenými vlajkami. Tímy sa dali rozoznať veľmi jednoducho a to na základe rôznofarebných tričiek. Celú dobu detičkám robil zábavu aj maskot Tiger, ktorý deti podporoval v každej športovej disciplíne,“ dodala hovorkyňa Mesta Šaľa.

Odmenili každého

Po ukončení olympijských disciplín vyhodnotili najšikovnejších jednotlivcov a  materské školy. Okrem víťazov bol odmenený každý účastník či materská škola. Na pamiatku im zostane spomienka v podobe plakety a nechýbali ani sladké odmeny a darčeky z rúk vedúcej Spoločného školského úradu v Šali Eriky Velazquézovej.

Šalianski škôlkari športovali: Návšteva malých olympionikov z okolia, FOTO
5
Galéria
Zdroj: Mesto Šaľa
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM