Zlatica Gregorová Iné športy

Šalianski mládežníci s Bercajglom uspeli: Výbornú atmosféru nezmarili ani mračná, FOTO

Združili sa preto, aby pomáhali rozvíjať mimoškolské aktivity žiakov. Popritom nezabúdajú ani na ostatných občanov.

Ilustračný obrázok k článku Šalianski mládežníci s Bercajglom uspeli: Výbornú atmosféru nezmarili ani mračná, FOTO
27
Galéria
Zdroj: Mládežnícky parlament Šaľa

Počas roka chystajú viacero podujatí, ktoré sľubujú hodnotné zážitky. Len nedávno zorganizovali akciu s originálnym názvom "Cyklotour Šaľa 2019– Bercajgel“. Už aj podľa názvu sa dá usúdiť, že nebola núdza o zábavu a nezabudnuteľné zážitky.

Tri etapy

Účastníci na dvoch kolesách sa stretli v sobotu 27. júla 2019 neďaleko šalianskeho supermarketu. Členovia Mládežníckeho parlamentu mesta Šaľa (MP) sa postarali o príjemné predpoludnie. To bolo venované bicyklovaniu v troch samostatných etapách. Najskôr sa cyklisti zúčastnili preteku, potom absolvovali Memorial Ride a nakoniec ich čakal veľký okruh. Cyklisti tak zdolávali kilometre v spoločnosti kamarátov či rodiny a zároveň na diaľku podporovali výkony úspešného slovenského športovca Petra Sagana. Od toho, aby vysadli na bicykle ich neodradili ani hrozivé mračná, ktoré boli pre tento deň typické.

Nezľakli sa

Opýtali sme sa tajomníčky MP Táne Keseliovej, ako sú s účasťou aj celým podujatím spokojní. Ako nám prezradila: „Podujatie sa vydarilo aj napriek tomu, že počasie moc neprialo. Účastníkov bolo menej, ako keby bolo krajšie počasie, no napriek tomu prišlo do 20 pretekárov a Memorial Ride sa zúčastnilo približne 15 cyklistov a veľkého okruhu 4 ľudia.“

Organizátori mali akciu vopred naplánovanú a tak nechýbalo ani občerstvenie či odmeny pre najlepších šliapačov pedálov. „Rozdali sme množstvo krásnych cien. A najkrajšie bolo, že sa účastníkom páčilo i to, že dostali aj číslo. Aj spätná odozva bola veľmi pozitívna. Všetci sa tešili, že sa myslí aj na cyklistov,“ priblížila tajomníčka. Počas akcie bolo nutné dozerať aj na to, aby sa nikomu nič zlé nestalo. Podľa Táne Keseliovej boli otvorené závory. Prístupné boli aj zjazdy, ktoré zabezpečovali dobrovoľníci, aby sa nikomu nič nestalo.

Budú pokračovať

A ako sú parlamenťáci spokojní? „Vzhľadom na odozvu tých ľudí, ktorí sa zúčastnili, sme hneď zhodnotili, že určite chceme zaviesť tradíciu a zorganizovať toto podujatie aj budúci rok. Ďakujeme viacerým ľuďom za to, že sme mohli toto podujatie organizovať na fakt vysokej úrovni. Účastníkov potešilo aj občerstvenie popri trati,“ uviedla tajomníčka Táňa.

Vytvorili priateľstvá

I keď sa premiérovo stretli v menšom počte, akcia sa vydarila. Dôkazom je i to, že viacerí účastníci si medzi sebou vymenili kontakty. Napriek pochmúrnemu počasiu zvíťazila dobrá atmosféra. Za MP nakoniec Táňa dodala: „Boli sme natešení, že aj touto formou sme mohli sprostredkovať vytvorenie nových priateľstiev, pretože sa už na našom podujatí viacerí dohodli, že niekedy môžu ísť aj spolu bicyklovať.“

Šalianski mládežníci s Bercajglom uspeli: Bola výborná atmosféra
27
Galéria
Zdroj: Mládežnícky parlament Šaľa
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM