Zlatica Gregorová Samospráva

Šalianske školy majú dôvod na radosť: Dostanú dotáciu vyše 340 -tisíc eur

Ešte pred rokom boli vzdelávacie projekty v schvaľovaní. Dnes je už jasné, že každá z mestských škôl dostane finančnú injekciu.

Ilustračný obrázok k článku Šalianske školy majú dôvod na radosť: Dostanú dotáciu vyše 340 -tisíc eur
Foto: Zlatica Gregorová

Do Regionálneho integrovaného operačného programu sa zapojilo Mesto Šaľa s projektami pre celkovo päť šalianskych základných škôl. Dokopy by v nich malo vzniknúť deväť špeciálnych učební. Tu žiaci nadobudnú okrem teórie aj, pre budúcnosť potrebné, praktické zručnosti. To znamená, že čo sa v škole naučia, v učebni môžu pod dohľadom pedagóga vyskúšať.

Úspešné školy

Integrovaný regionálny operačný program (IROP) Zlepšenie kľúčových kompetencií žiakov základných škôl priniesol pozitívne výsledky pre všetky žiadosti z týchto šalianskych škôl: Š J.C. Hronského, ZŠ Ľ. Štúra, ZŠ s MŠ J. Murgaša, ZŠ s MŠ Petra Pázmánya s vyučovacím jazykom maďarským a ZŠ J. Hollého. A tu sú ich konkrétne projekty:

Na fyziku aj jazyky

O schválení finančných prostriedkov sa dozvedeli mestskí poslanci a ďalší prítomní na rokovaní zastupiteľstva 28. júna 2018. V ZŠ J.C. Hronského, Šaľa vznikne Učebňa fyziky a učebňa jazykov. Celkový rozpočet na tento projekt je podľa zverejnených informácií 73027,20 eur. Žiadatelia uspeli a získali Nenávratný finančný príspevok vo výške 68 949,94 eur.

S celkovým rozpočtom 62 307,75 eur sa úspešným stal aj zámer na vznik Učebne fyziky v ZŠ s MŠ J. Murgaša, Šaľa. Podľa zverejnených informácií, školu podporili Nenávratným finančným príspevkom vo výške 57 347,45 eur.

Biochémii zelená

Rovnako uspeli aj v ZŠ Ľ. Štúra. Na projekt Učebňa biochémie a polytechnická učebňa s celkovým rozpočtom 123 342,62 eur získali Nenávratný finančný príspevok v sume 117 175,49 eur.

K schváleným žiadostiam patrí aj Učebňa fyziky v ZŠ s MŠ Petra Pázmánya s vyučovacím jazykom maďarským. Tu celkový rozpočet na projekt predstavoval sumu 59 370,60 eur. Po jeho schválení škola získa 56 402,07 eur.

Koľko rečí vieš, toľkokrát si človekom si zrejme povedali aj v ZŠ Hollého. Tu sa kompetentní usilujú o vznik Učebne jazykov a Informačno – komunikačných technológií (IKT). Podľa dostupných bol celkový rozpočet vo výške 43494,15 eur. Zámer bol úspešný a škole odklepli Nenávratný finančný príspevok vo výške 40 831,22 eur, podľa zverejneného zoznamu schválených žiadostí.

Celkovo tak šalianske školy dostanú 340 706 eur v dotáciách plus päťpercentný príspevok Mesta Šaľa.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM