Zlatica Gregorová Samospráva

Šalianske chodníky opäť vynovujú: Niektoré úseky už dostali novú zámkovú dlažbu

Mestá aj dediny trápia často zničené komunikácie. Samosprávy na zákazky vyberajú tímy, ktoré ich zreparujú.

Ilustračný obrázok k článku Šalianske chodníky opäť vynovujú: Niektoré úseky už dostali novú zámkovú dlažbu
4
Galéria
Zdroj: Mesto Šaľa

Mesto Šaľa v septembri 2019 uzatvorilo rámcovú dohodu so šalianskom firmou. Hlavným predmetom bol údržba a oprava chodníkov a cestných spomaľovačov na mestských komunikáciách.

Cesty aj retardéry

Dokument je uzatvorený na určitú dobu a to 6 mesiacov. Za ten čas by mali byť zreparované zničené komunikácie pre chodcov aj retardéry na cestách. Počas jesene už na mnohých miestach v Šali opravy prebehli. Radnica za ne vysúťaženej spoločnosti zaplatí 62 555,09 eur s DPH.

V cene

Ako je uvedené v zmluve na sala.sk, „v cene sú zahrnuté všetky náklady spojené s údržbou, opravou, dodávkou, resp. montážou, demontážou chodníkov a cestných spomaľovačov ako napr. cena za prepravu, vyloženie a prípadnú likvidáciu materiálu potrebného na realizáciu predmetu plnenia.“

V meste v týchto dňoch šalianska firma dokončila opravu zničeného chodníka na Dolnej ulici i na ulici J. Palárika a P. Pázmaňa.

„Tieto chodníky dostali zámkovú dlažbu, po ktorej sa už pohodlne môžete prejsť. V týchto dňoch mesto opravilo chodník aj na Hlbokej ulici pri garážach, kde sa môžete prejsť po asfaltovom chodníku,“ objasnila Dajana Hanesová z Mestského úradu Šaľa.

Vo fotogalérii uvidíte zábery na opravené chodníky v Šali.

Šalianske chodníky vynovujú: O ich opravu sa stará miestna firma, FOTO
4
Galéria
Zdroj: Mesto Šaľa
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM