Zlatica Gregorová Samospráva

Šaľanom pribudne zdravotnícke zariadenie: Nitriansky kraj už vyberá zhotoviteľa

Svitá nám na lepšie časy. Absentujúcu nemocnicu, v poliklinike NSK, rozšíria o centrum.

Ilustračný obrázok k článku Šaľanom pribudne zdravotnícke zariadenie: Nitriansky kraj už vyberá zhotoviteľa
7
Galéria
Foto: Zlatica Gregorová

Vznikne Centrum integrovanej zdravotnej starostlivosti (CIZS). Záujem vybudovať novú prevádzku má Nitriansky samosprávny kraj. Práve ten sa zapojil do výzvy Ministerstva zdravotníctva SR.

V meste

V Šali tak pribudnú ďalšie služby, ktoré poskytnú občanom možnosť vyšetrenia priamo v meste bydliska. Odpadne tak dochádzanie do okolitých zdravotníckych zariadení. V súvislosti s touto novinkou už kraj hľadá dodávateľa, ktorý vykoná stavebné práce v zariadení.

Nové centrum sa bude nachádzať v bývalej detskej poliklinike. Do stavebných prác by mal kraj investovať sumu 549 148,27 eur bez DPH.

Rekonštrukcia

Ako informuje Úrad pre verejné obstarávanie, „stavebné úpravy zahŕňajú komplexnú rekonštrukciu objektu, prispôsobenie vnútornej dispozície potrebám užívateľov v súlade so stanovenými štandardami pre poskytovanie zdravotnej starostlivosti, vytvorenie priestorových podmienok pre moderné ambulancie a zázemie lekárov, poskytovanie sociálnych služieb a vytvorenie bezbariérových prístupov.“

V rámci budovania centra by malo dôjsť k odstráneniu nenosných priečok, demontáže okien, dverí a vybúraniu otvorov vo fasáde. Okrem toho kraj plánuje dať vymeniť kanalizačné stúpačky a zhotovitelia sa budú zaoberať aj kúrením a elektrinou.

Nezávislé centrum

V objekte zvýšia energetická hospodárnosť, čo dosiahnu zateplením obvodových múrov aj opravou plochej strechy. Podľa NSK dôjde rekonštrukciou k efektívnemu a plnohodnotnému užívaniu týchto priestorov. „Navrhovaná rekonštrukcia objektu bude stavebne a prevádzkovo tvoriť nezávisle užívateľské centrum určené pre integrované zdravotné služby,“ uvádza Úrad pre verejné obstarávanie (ÚVO).

Aj zo svojho

Stavebné práce na CIZS chce Nitriansky kraj uhradiť zo svojho rozpočtu. Projekt bude taktiež spolufinancovaný európskym spoločenstvom na základe výzvy. Nové zdravotnícke zariadenie v Šali by malo vyrásť do 12 mesiacov od odovzdania staveniska.

Vo fotogalérii uvidíte archívne zábery z vynoveného parkoviska pri poliklinike NSK v Šali.

Foto: ilustračné

FOTO, Do polikliniky investujú tisíce: Pokračovať budú strechou
7
Galéria
Foto: Zlatica Gregorová
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM