Šaľania zvíťazili v osemfinále: Švajčiarom predviedli svoje tromfy

Cez víkend sa Šaľa stala dejiskom významného športového podujatia. Odohral sa tu Challenge Cup, na ktorom naši športovci zahviezdili.

Ilustračný obrázok k článku Šaľania zvíťazili v osemfinále: Švajčiarom predviedli svoje tromfy

V súboji hádzanárov HKM Šaľa s tímom TSV St. Otmar St. Gallen mali navrch Šaľania. Ako nedávno náš portál informoval prezident klubu HKM Šaľa, Jozef Klačko, v nedeľu budú hrať odvetu vo Švajčiarsku.

Hádzanári HKM Šaľa vyhrali v sobotňajšom prvom zápase osemfinále Vyzývacieho pohára – Challenge Cupu na domácej palubovke nad švajčiarskym tímom TSV St. Otmar St. Gallen 30:27.

HKM Šaľa - TSV St. Otmar St. Gallen 30:27 (16:14)

Ponúkame Vám priebeh zápasu:

„Prvý diel boja o štvrťfinále začali lepšie hostia, ktorí si v 7. minúte vypracovali trojgólový náskok 4:1. Šaľa vyrovnala krok až po štvrťhodine hry gólom na 9:9 a domáci sa o chvíľu neskôr prvýkrát ujali vedenia (12:11). Záver ofenzívne ladeného úvodného dejstva patril slovenskému extraligistovi, ktorý išiel do kabín s dvojgólovým náskokom. Vstup do druhého polčasu patril opäť St. Gallenu, ten vďaka presnému zásahu Zdráhalu otočil skóre na 18:17 vo svoj prospech. Šaľa ale potom zvýšila obrátky a v 43. minúte viedla sľubne 24:20 a neskôr aj 30:24. Záver ale vyznel pre švajčiarsky tím, ktorý sériou troch gólov skorigoval na 27:30 zo svojho pohľadu,“ uvádza TASR.

Najviac gólov dali: Šulc 6, Melnyk a Szapu po 5, Polakovič a Krok po 4 – Zdráhala 8, Geisser 6, Kaiser 5

Rozhodovali: Kouz, Žoba (obaja Ukr.)

Bilancia vylúčení: 2:7, 7m

Pokutové hody: 3/2 – 4/4

Zápas sledovalo: 1600 divákov

Odvetný zápas medzi HKM Šaľa a TSV St. Otmar St. Gallen sa bude konať 26.februára 2017 vo Švajčiarsku.