Zlatica Gregorová Kultúra

Šaľania si pripomenuli Nežnú revolúciu: Retro Happening aj sviečky, FOTO

Celá krajina 17. novembra 2019 žila 30. výročím Nežnej revolúcie. Okamihmi, ktoré zmenili spoločnosť.

Ilustračný obrázok k článku Šaľania si pripomenuli Nežnú revolúciu: Retro Happening aj sviečky,  FOTO
25
Galéria
Zdroj: Mesto Šaľa

V našom štáte od 1989 roku panuje sloboda a demokracia a uctiť si snahu demonštrantov na námestiach si prišli aj Šaľania. Pre nich bol pripravený tematický program.

Pamätné video

Týždeň slobody v našom meste pokračoval Retro Happening-om a Pochodom so sviečkami. Podujatie sa uskutočnilo 16. novembra 2019 pred mestským úradom v Šali. Podvečer, po 17.00 hod. organizátori na pódiu privítali účastníkov. Pamätníci aj súčasná mládež si mohli pozrieť aj dobové video z revolučných čias, ktoré bolo nakrútené 2. decembra 1989 v Šali.

V programe vystúpili aj šalianski divadelníci a členovia Mládežníckeho parlamentu mesta Šaľa. Spolu účastníkom podujatia priblížili novembrové udalosti svojim spôsobom. Nebola núdza o vojenské uniformy, budajky, heslá, amplión či gitaru.

List od Dagmar Havlovej

Organizátor Miroslav Demín, podľa sala.sk, prítomným prečítal list od manželky bývalého českého prezidenta Václava Havla-Dagmar Havlovej. V ňom bývalá prvá dáma Českej republiky zdraví občanov Šale a ďakuje za to, že im nie je minulosť ľahostajná. Vyjadruje úctu a rešpekt.

Pri pamätníku

Sprievod so sviečkami sa potom pohol smerom k domu kultúry. Tam, pri Pamätníku obetiam komunizmu, sa primátor mesta Šaľa Jozef Belický, Miroslav Demín, poslanci mesta Šaľa, Roman Hatala a Alena Demková zišli spolu s návštevníkmi na pietnom mieste. Spoločne k pamätníku položili veniec a zapálili sviečku. Každý, kto sa podujatia zúčastnil, dostal na pamiatku trojfarebnú stužku ako symbol revolúcie ´89.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a budete mať vždy zabezpečený čerstvý prísun informácií zo Šale a okolia.

Vo fotogalérii uvidíte zábery z Retro Happeningu v Šali.

Saľania si pripomenuli Nežnú revolúciu: Retro Happening aj sviečky, FOTO
25
Galéria
Zdroj: Mesto Šaľa
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM