Zlatica Gregorová Iné športy

Šaľania sa rozlúčili s letom: Stovky detí nadchol prekážkový beh, FOTO

Pred pár dňami sa v našom meste konalo podujatie, ktoré prilákalo malých aj veľkých návštevníkov. Lesopark zažil svoju vydarenú premiéru.

Ilustračný obrázok k článku Šaľania sa rozlúčili s letom: Stovky detí nadchol prekážkový beh, FOTO
66
Galéria
Foto: Zlatica Gregorová

Miestny Mládežnícky parlament (MP Šaľa) v spolupráci s mestom zorganizovali Rozlúčku s letom – EndLESs Festival.

Malí Titáni

Sobotné slnečné ráno vytiahlo do šalianskeho lesoparku mnoho obyvateľov, ktorí sa zapojili do atraktívnych podujatí. V rámci rozlúčky sa totiž konalo viacero akcií. 14. septembra 2019 predpoludním prichádzali najmä rodičia s deťmi, ktoré si vyskúšali Run of Titans-Kids Edition (Detskú verziu). Išlo o beh cez prekážky, ktoré šikovné deti zdolávali ako na bežiacom páse.

Cez prekážky

Po celom lesoparku mládežníci umiestnili drevené prekážky, blatové priepasti aj „opičie“ lezenie a mnoho iných zaujímavostí. Deti privítala tajomníčka MP Šaľa Tatiana Keseliová, ktorá účastníkom zaželala veľa úspechov pri športovaní a neskôr ich aj usmernila, aby vedeli, ako bude beh prebiehať. Taktiež pripomenula, aby si všetci dávali pozor, keďže akcia sa odohrávala v prírode.

Súčasťou podujatia bola aj Beh pre Karolínku. Tajomníčka Mládežníckeho parlamentu mesta Šaľa Tatiana Keseliová podujatie zhodnotila takto: „Podľa nás sa podujatie veľmi podarilo, boli sme prekvapení koľko detí si prišlo vyskúšať dráhu. Prišli aj ľudia z okolitých miest, nielen zo Šale. To nás veľmi teší, že sme zaujali aj mimo hranice mesta Šaľa. Sme radi, že sa nikomu nič nestalo a veľmi nás teší, že nás navštívilo cez 300 detí.“

Budú pokračovať

Podľa Tatiany sa deťom aj dospelým prekážky veľmi páčili. „Taktiež boli spokojní s dĺžkou i rozmanitosťou celej trate a samozrejme, páčilo sa aj blato, za ktorého rozhodne ďakujeme dobrovoľným hasičom z Veče. Určite plánujeme aj budúci rok druhý ročník,“ dodala tajomníčka MP Šaľa.

Šaľania sa rozlúčili s letom: Decká nadchol prekážkový beh, FOTO
66
Galéria
Foto: Zlatica Gregorová
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM