Správy

Šaľa získala peniaze z Plánu obnovy: Vybuduje novú vnútromestskú cyklotrasu

Mesto vybuduje kilometre novej cyklotrasy. Projekt rieši aj cyklistickú infraštruktúru. Pribudnú lavičky aj stovky cyklostojanov.

Ilustračný obrázok k článku Šaľa získala peniaze z Plánu obnovy: Vybuduje novú vnútromestskú cyklotrasu
Zdroj: Mesto Šaľa

V Šali vznikne nová vnútromestská cyklotrasa. Mesto na jej výstavbu získalo finančný príspevok z Plánu obnovy SR na vybudovanie cyklotrás.

„Samospráva žiadala takmer 2,6 milióna eur na tento zámer, presná výška schválenej podpory bude známa, keď dostaneme zmluvu od riadiaceho orgánu,“ skonštatoval primátor Šale Jozef Belický.

Mesto onedlho začne realizovať proces verejného obstarávania, ktorý by mal byť ukončený na jeseň tohto roka. Na jar budúceho roka by sa mali podľa predpokladov začať hlavné práce na výstavbe cyklotrasy.

Pribudnú aj cyklostojany

V rámci projektu vznikne 2,9 kilometra obojsmernej a 3,2 kilometra jednosmernej cyklotrasy. „Centrum mesta bude obkolesené cyklotrasou, ktorá vznikne buď na súčasných komunikáciách s tým, že sa cyklotrasa vyznačí, ale väčšina cyklochodníkov bude vybudovaná popri chodníkoch,“ skonštatoval primátor.

V rámci projektu vznikne aj 402 nových cyklostojanov a popri cyklotrasách pribudne nový mobiliár – 60 lavičiek a 24 smetných nádob.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Ďalšie aktuálne témy

Zdroj: Mesto Šaľa
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM