Šaľa sa otvára návštevníkom: Brožúrami a kalendárom posilnili propagáciu mesta
Každé mesto, či obec sa zviditeľňuje, ako môže. Ak má prostriedky, alebo disponuje šikovnými ľuďmi, návštevnosť obce, alebo mesta sa pokúšajú zvýšiť rôznymi spôsobmi.
V Šali napríklad využili projekt a na svete sú nové pohľadnice i propagačná brožúra. Bude určená hlavne pre návštevníkov mesta, aby sa o nej dozvedeli široko – ďaleko. Takouto propagáciou sa mesto môže reprezentovať nielen po celom Slovensku, ale i v zahraničí.
Propagačná, alebo informačná brožúra, ktorá uzrela svetlo sveta ešte len nedávno nesie názov Šaľa sa predstavuje…Taký istý názov má i projekt, do ktorého sa mesto Šaľa zapojilo ešte v minulom roku. Už z toho je pochopiteľné, že obsahuje všetky podstatné informácie, najviac vystihujúce mesto Šaľa.
Na 28 stranách môžno vidieť fotografie mnohých Šaľanov, ktorí do nej prispeli. Okrem nich sa dozviete množstvo zaujímavostí o meste, ako i o šalianskej kultúre, kulinárstve, či priemysle.
Brožúra vyšla v troch jazykových mutáciách, okrem slovenčiny, nájdete text v anglickom, či maďarskom jazyku.
Vydalo ho Mesto Šaľa. Autorkou je Eliška Vargová s kolektívom. Náklad je 300 kusov. Podstatou a teda i hlavným zámerom bolo ponúknuť miestnym, ale najmä návštevníkom mesta, čo najviac informácií na jednom mieste. Súčasťou zviditeľňovania mesta Šaľa je i teraz už tradičný kalendár, ktorý bol vydaný k novému roku 2017. Je zostavený zo starých dobových pohľadníc.