Zlatica Gregorová Správy

S marcom štartuje zber bioodpadu: Kedy a o koľkej by ste ho mali vyložiť?

Pomaly, ale iste sa zo zimného spánku prebúdza nielen príroda, ale aj záhradkári. Tí ani cez zimu nelenia a vymýšľajú, čo vysadia.

Ilustračný obrázok k článku S marcom štartuje zber bioodpadu:  Kedy a o koľkej by ste ho mali vyložiť?
Foto: Zlatica Gregorová

Ak sa oteplí, milovníci zelených plôch vychádzajú von a začínajú s prvými jarnými prácami. Po zime ich čaká zostrih stromov, aby sa vyvíjali správnym smerom.

Zber zeleného odpadu

Už onedlho budete mať kde uložiť záhradný odpad. „Od prvého marcového víkendu sa začína zber zeleného odpadu. Kontajnery na bioodpad pribudnú aj v záhradkárskych osadách. Tak ako boli obyvatelia mesta zvyknutí, vývoz bioodpadu spred rodinných domov sa bude realizovať vždy v piatok vo Veči a v sobotu v Šali,“ informuje hovorkyňa Mesta Šaľa Erika Kollerová.

Aj vo Veči

Zviazané konáre z viničov či ovocných stromov vyvezú vo Veči 1. marca 2019. Vtedy treba vyložiť odpad ešte pred 15. 00 hod. V sobotu bude zber zeleného odpadu v Šali, kde si ho môžu obyvatelia pred domy vyložiť do 9. 00 hod.

Konáre, ktorých sa chcete zbaviť, je potrebné postrihať a zviazať, ostatný odpad zo záhrad treba vložiť do nádob, ktoré vám po zbere vrátia. Zväzok konárov alebo vrece by nemalo byť ťažšie ako 25 kg.

Prvomarcový odvoz

„Ak bývate v bytovom dome, ale plánujete brigádu s cieľom skrášliť vaše okolie, bioodpad zo sídlisk odvezie mesto aj z kontajnerového stojiska. Stačí takýto odpad pripraviť do vriec, resp. zviazať konáre a vyložiť k stojisku. Odvezený bude z večianskych aj šalianskych sídlisk v piatok 1. marca,“ dodáva Erika Kollerová, ktorá zároveň uviedla, že od 4. do 8. marca 2019 rozmiestni mesto kontajnery na zelený odpad aj v záhradkárskych osadách.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM