Zlatica Gregorová Rôzne

Pre chlpáčov vybudujú ďalší areál: V Šali pribudne ďalšie venčovisko, FOTO

Psy sú vernými spoločníkmi ľudí. V Šali im vybudujú nový oplotený výbeh.

Ilustračný obrázok k článku Pre chlpáčov vybudujú ďalší areál: V Šali pribudne ďalšie venčovisko, FOTO
3
Galéria
Zdroj: Mesto Šaľa

Chov štvornohých miláčikov je jednoduchý, ak bývame v rodinnom dome so záhradou. Výhodu majú aj obyvatelia v bytovke, ak môžu so psíkom vybehnúť blízko do prírody. Na sídliskách však žije množstvo ľudí a každý má k zvieratám iný vzťah. Keďže sa chceli majitelia chlpáčom bez problémov venovať, vlani dali podnet na vybudovanie venčoviska. Mesto návrh schválilo a na trávnatej ploche vyrástol oplotený areál.

Obľúbený areál

Na Novomeského ulici v Šali sa už veselo preháňajú chlpáči. Spolu s majiteľmi tam majú vybudované miesto, kde sa môžu ľubovoľne pohybovať bez toho, aby niekomu prekážali. S košom na exkrementy aj lavičkami v tieni stromov si užívajú spoločné chvíle. Venčovisko je od chodníka v bezpečnej vzdialenosti a jeho návštevníci majú konečne svoje miesto na výchovu aj relax.

Toto venčovisko bolo inšpiráciou k ďalším podobným miestam, ktoré by slúžili štvornohým miláčikom. O tejto téme nedávno rokovali i členovia Komisie mládeže a športu pri Msz v Šali. My už vieme, kde postavia nový areál pre psy.

Na Okružnej

Takáto trávnatá plocha čoskoro vznikne aj na Okružnej ulici. Súčasťou tohto výbehu pre psov budú aj lavičky, smetné koše a prevádzkový poriadok. Venčovisko sa bude nachádzať v blízkosti existujúceho detského ihriska, ale bude ohradené, takže budú psíčkari od detí oddelení. Chlpatí miláčikovia sa tak budú môcť vyšantiť i v tejto časti mesta,“ prezradila nám hovorkyňa mesta Šaľa Dajana Hanesová.

Pre chlpáčov vybudujú ďalší areál:V Šali pribudne ďalšie venčovisko, FOTO
3
Galéria
Zdroj: Mesto Šaľa
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM