Zlatica Gregorová Rôzne

Práce na šalianskej Panoráme postupujú: Vo Veči pribudnú byty aj obchody, FOTO

V Šali to frčí. Okrem výstavby bytov na Kráľovskej ulici, pokračujú aj stavebné práce na polyfunkčnom objekte na ulici Hollého.

Ilustračný obrázok k článku Práce na šalianskej Panoráme postupujú: Vo Veči pribudnú byty aj obchody, FOTO
Foto: Zlatica Gregorová

Panoráma bude objektom, v ktorom budú mať miesto byty ako aj administratívne priestory. Pri budove budú aj adekvátne parkovacie miesta.

Ďalšie byty aj obchody

Stavebník sa rozhodol využiť plochu pri šalianskom supermarkete vo Veči, v blízkosti pošty, základnej školy aj nákupného komplexu S1. Jeho výstavbou tak do tejto mestskej časti pribudnú byty, obchody a iné služby. Podľa projektu by budova mala mať šesť poschodí. Na prízemí majú vyrásť sklady a a má tu byť aj spomínané podzemné parkovisko pre dvadsať dva automobilov.

Dvadsať štyri bytov

Ďalšie podlažie už bude patriť obchodníkom a tým, ktorí si budú chcieť priestory prenajať na rôzne účely. K nim patrí ďalších dvanásť parkovacích miest. Druhé podlažie polyfunkčnej budovy bude vyhradené pre administratívne kancelárie a podobné služby. Na treťom až šiestom podlaží vyrastú dvoj a trojizbové byty. Dokopy ich má byť 24.

Bude aj zeleň

Podľa dostupných informácií budú terajšie chodníky po dokončení výstavby vydláždené zámkovou dlažbou. Priechody pre chodcov tu budú bezbariérové a doplnené osvetlením. Okolie Panorámy budú tvoriť zelené plochy.

Práce na šalianskej Panoráme postupujú: Vo Veči pribudnú byty aj obchody.FOTO
15
Galéria
Foto: Zlatica Gregorová
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM