Zlatica Gregorová Samospráva

Polopodzemné kontajnery vo Veči už čoskoro: Mesto vybralo zhotoviteľa prác

Moderný spôsob zberu komunálneho odpadu odklepli aj v Šali. V meste budú už túto jeseň umiestnené kontajnery, ktoré budú sčasti pod zemou.

Ilustračný obrázok k článku Polopodzemné kontajnery vo Veči už čoskoro: Mesto vybralo zhotoviteľa prác
Zdroj: TASR

Nádoby na odpad budú veľkokapacitné, modernejšie a vidieť bude iba ich vrchnú, vyše metrovú časť. Ich výhodou je, že okolo nich nebudú poletovať smeti, ako to býva v súčasnosti najmä v okolí bytoviek. Keďže odpad bude bezpečne uložený v zemi, okolo kontajnerov by sa nemal šíriť ani typický zápach.

Sedemnásť stojísk

Mesto Šaľa pre projekt „Zmena systému zberu odpadov v meste Šaľa – časť Veča prostredníctvom systému polopodzemných kontajnerov“ požiadalo aj o Nenávratný finančný príspevok a financovanie je už zabezpečené. Hlavným cieľom vedenia mesta a kompetentných pracovníkov je vybudovanie sedemnástich stojísk a 36 polopodzemných kontajnerov pre komunálny odpad, vrátane zložiek triedeného odpadu v mestskej časti Šale vo Veči.

„Ide o jednopodlažné nepodpivničené objekty bez zastrešenia a oplotenia. V každom kontajnerovom stojisku bude umiestnený určený počet kontajnerov na komunálny a triedený odpad s kapacitou 5 m³ a 3 m³,“ uvádza sa v zákazke. Podľa vyjadrenia radnice by do štyroch rokov mali byť polodzemné kontajnery umiestnené na celom území mesta.

Vybrali víťaza

O tom, kto bude mať osádzanie polopodzemných kontajnerov vo svojej náplni už v šalianskej radnici rozhodli. Ako zverejnilo Mesto Šaľa, stavebné práce, prípravu, úpravu staveniska a vyčisťovacie, inžinierske, výkopové, montážne a dláždiace práce vykoná víťazná spoločnosť z Brzotína. Jej zástupcovia predložili najvýhodnejšiu ponuku v hodnote 137 017,43 eur s DPH.

Nový systém zberu odpadu tak budú môcť Večania využívať už o pár týždňov.

Stojiská

Polopodzemné kontajnery s úhľadne upravenými stojiskami vyrastú na týchto uliciach: Ul. Fr. Kráľa 4, Fr. Kráľa 6, Hollého 36, Lúčna 1, Cintorínska 5, Cintorínska 15, Narcisová 8, Narcisová 7,  Narcisová 21, Hollého 18, Slnečná 2,  Hollého 6, Gen. L. Svobodu 13, Slnečná 1, Narcisová 18, Nivy 3, Rímska 3.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM