Zlatica Gregorová Samospráva

Obyvatelia Trnovca nad Váhom sa môžu vyjadriť: Povedzte obci svoj názor na kultúru

Väčšina dedín nášho okresu žije aktívnym spoločenským životom. Samosprávy pripravujú spolu s občianskymi združeniami akcie, ktoré utužujú vzťahy.

Ilustračný obrázok k článku Obyvatelia Trnovca nad Váhom sa môžu vyjadriť: Povedzte obci svoj názor na kultúru
Zdroj: TASR

Pretože názor občana byť mal mať svoju vážnosť, v Šali sa na nich pravidelne radnica obracia, aby povedali svoj názor k tej-ktorej oblasti života v meste. Takto vedia vyhodnotiť, v čom idú správnym smerom a kde potrebujú pridať. Podobne aj v Trnovci nad Váhom prišli s možnosťou, vyjadriť sa. Keďže každému sa nedá vyhovieť, takto získajú spätnú väzbu a budú vedieť reagovať na to, čo občanov trápi. Obec tak vychádza svojim obyvateľom v ústrety.

„Vzhľadom na skutočnosť, že na obecný úrad prichádza množstvo sťažností na kultúrno-spoločenské aktivity uskutočňované v obci, radi by sme sa dozvedeli, aký je názor väčšiny obyvateľov na tieto aktivity,“ uvádza úrad na obecnom webe.

V úrade spísali dotazník, ktorý môže vyplniť každý obyvateľ Trnovca nad Váhom. Pozostáva z piatich otázok.

V prvej otázke úradníkov zaujíma, čo si myslíte o kultúrno-spoločenskom živote v obci. Treba uviesť, či je vyžitie v tomto smere dostatočné alebo nie.

Druhá otázka sa týka usporadúvania spoločenských podujatí. Ako uvádza obec, tu treba uviesť, či chcete, aby sa „Miestne kultúrne stredisko prenajímalo na usporiadanie rodinných stretnutí, oslavu životných jubileí a svadieb“ alebo nie.

Tretia otázka sa zaoberá prenájmom Miestneho kultúrneho strediska na usporiadanie tanečných zábav a diskoték, ktoré organizujú združenia a spoločenské organizácie pôsobiace na území obce. Obec zaujíma, či má alebo nemá priestory prenajímať.

Ste za výlety?

V predposlednej otázke môžu občania Trnovca nad Váhom priamo uviesť, čo by sa malo v ich dedine diať. Konkrétne, či by prejavili záujem o letné kino, pikniky, koncerty rôznych žánrov, divadelné predstavenia. Alebo sú za mládežnícke diskotéky a tanečné zábavy či rodinné akcie. Trnovčania môžu napísať aj to, či by chceli viac športových podujatí alebo zájazdov či organizovaných výletov.

Názor odošlite

Na konci dotazníka môžu obyvatelia dediny uviesť, čo sa im páči, čo by sa dalo zlepšiť alebo navrhnúť niečo nové v tejto oblasti. Po vyplnení ho možno poslať na e-mailovú adresu: prieskum@trnovecnadvahom.sk alebo osobne priniesť na sekretariát obecného úradu, 1. poschodie.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM