Zlatica Gregorová Samospráva

Na žiakov budú čakať nové učebne: Skvalitnia činnosť v troch šalianskych školách

Samospráva sa pustila do zaujímavého projektu. Moderné miestnosti pribudnú v ZŠ Ľ. Štúra, ZŠ s MŠ J. Murgaša a ZŠ s MŠ Petra Pázmánya s VMJ.

Ilustračný obrázok k článku Na žiakov budú čakať nové učebne: Skvalitnia činnosť v troch šalianskych školách
14
Galéria
Zdroj: Mesto Šaľa

Ide o Učebňu biochémie a polytechnickú učebňu v ZŠ Ľ. Štúra a učebňu fyziky v ZŠ s MŠ J. Murgaša, Šaľa a taktiež aj v ZŠ s MŠ Petra Pázmánya s vyučovacím jazykom maďarským, Šaľa. Projekt je súčasťou Operačného programu Integrovaný regionálny operačný program – Zlepšenie kľúčových kompetencií žiakov základných škôl.

Interiér aj pomôcky

Zákazka bola rozdelená do troch častí. Jedna sa týkala nákupu interiérového vybavenia, druhá nákupu výpočtovej techniky a posledná časť predstavuje nákup didaktických pomôcok. Po zverejnení súťaže sa s ponukami prihlásili viacerí záujemcovia. Spomedzi nich kompetentní vybrali toho, kto predložil zaujímavú ponuku s najnižšou cenou. Hodnota zákazky pre všetky 3 časti je 213 691,34 eur s DPH.

Víťaz

Víťazom celej zákazky sa stala spoločnosť z Kráľovej nad Váhom spomedzi viacerých uchádzačov. Podľa Úradu pre verejné obstarávanie nákup interiérového vybavenia učební budú schopní urobiť za 41 371,42 eur. Nákup výpočtovej techniky bude mesto stáť 6289,47 eur a didaktické pomôcky 166 030,45 eur.

Podpísali zmluvy

Začiatkom júla 2019 dodávateľ podpísal zmluvu s Mestom Šaľa o kúpe, dodaní a montáži didaktických pomôcok, ako aj o kúpe výpočtovej techniky a interiérového vybavenia do uvedených učební. Tie by, podľa dostupných informácií, mali vybaviť v priebehu letných prázdnin. Tak, aby sa žiaci v novom školskom roku mohli učiť v moderných priestoroch.

Vo fotogalérii uvidíte zábery z nedávnovybu­dovaných školských učební v Šali.

Foto: ilustračné

Šalianske učebne modernizujú: Pomohli európske fondy, FOTO
14
Galéria
Zdroj: Mesto Šaľa
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM