Zlatica Gregorová Správy

Na Kráľovskej v Šali s novinkou: Pribudol merač rýchlosti

Zhustená dopravná situácia v meste si vyžiadala ďalšie opatrenie. Ulica, na ktorej práve vznikajú ďalšie mestské byty, má osadenú novinku.

Ilustračný obrázok k článku Na Kráľovskej v Šali s novinkou: Pribudol merač rýchlosti
Zdroj: Mesto Šaľa

Keďže niektorí vodiči si pletú klasickú cestu s autodrómom a ohrozujú nielen svoju bezpečnosť, ale najmä tých druhých, mesto vyhovelo požiadavkám občanov. Po sťažnostiach obyvateľov dala radnica na Kráľovské ulicu umiestniť merač rýchlosti.

Vyhoveli občanom

„Viacerí obyvatelia sa pred časom obrátili na mesto so žiadosťou o umiestnenie merača rýchlosti na Kráľovskej ulici. Vodiči totiž mali tendenciu zabudnúť, že v tejto časti platí maximálna povolená rýchlosť, 50 km/h. Spomaľovač je pred priechodom pre chodcov, cez ktorý chodia žiaci a študenti do škôl,“ uviedla hovorkyňa Mesta Šaľa Erika Kollerová. K bezpečnej premávke v tejto časti Šale pomáha aj nedávno umiestnené osvetlenie priechodu pre chodcov.

Rešpektovanie pravidiel

Okrem toho aj v ostatných častiach mesta je potrebné riadiť sa Zákonom o cestnej premávke a dodržiavať maximálnu povolenú rýchlosť. Aj napriek technickým vymoženostiam totiž stále záleží predovšetkým na vodičoch aj chodcoch a ich rešpektovaní dopravných predpisov.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM