Zlatica Gregorová Samospráva

Močenský úrad idú dať do laty: Podpísalo sa na ňom vyše dvadsať rokov užívania

Aj v neďalekej dedine sa zapojili do Operačného programu Kvalita životného prostredia. Prostredníctvom neho chcú zrenovovať dôležitú budovu.

Ilustračný obrázok k článku Močenský úrad idú dať do laty: Podpísalo sa na ňom vyše dvadsať rokov užívania
Foto: Zlatica Gregorová

Tá podľa predpokladov budúci rok získa moderný vzhľad a ekologickejšiu prevádzku.

Aj s dotáciou

Po množstve papierovačiek, ktoré s veľkým projektom súvisia sa vedenie aj pracovníci môžu tešiť na krajšie pracovisko. Pre projekt Zníženie energetickej náročnosti združeného objektu OcÚ získali Nenávratný finančný príspevok v sume 788 420,71 eur. Povinná päťpercentná spoluúčasť obce je 41 496 eur. Celková výška oprávnených nákladov je stanovená na sumu 829 916,54 eur.

Po dvadsiatke

„My sme sa po vypracovaní projektovej dokumentácie a projektu uchádzali o nenávratné finančné prostriedky. Aj napriek tomu, že táto budova nie je historicky veľmi stará, má 22 rokov, je veľmi členitá, na druhej strane veľmi zaujímavá. Máme tu aj veľkú spoločenskú sálu,“ skonštatoval starosta Močenka Roman Urbánik. Ako starosta dodal, pred dvadsiatimi rokmi boli s výstavbou objektu úradu plánované iné prevádzkové náklady, ako dnes. A tak ju treba prispôsobiť dnešnej modernej dobe. Okrem toho, vyše dvadsaťročná budova už má niečo odžité a potrebuje renováciu.

Kovové časti sú už hrdzavé a tak sa v rámci projektu dá všetko do poriadku. „Mala by byť znížená energetická náročnosť, vymenené všetky presklené plochy aj tie v spoločenskej sále, aj na schodiskách, budova aj strecha by mala byť zateplená,“ vyhlásil starosta Roman Urbánik.

Vyvezú seniorov

Močenský obecný úrad dnes využíva služby piatich kotlov, ktoré by mali nahradiť tepelné čerpadlá a v budove vymenia aj všetky svietidlá. Uvažujú aj nad ďalšími úpravami, ktoré zlepšia prácu úradníkov aj vybavovanie záležitostí občanov. Podľa slov starostu Romana Urbánika by v rámci objektu chceli umiestniť vývoznú plošinu, ktorá by pomohla seniorom a menej pohyblivým ľuďom na poschodia.

Rekonštrukciu objektu majú naplánovanú na jar 2019 a práce by mali potrvať približne 7 mesiacov.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM