Zlatica Gregorová Samospráva

Minister Érsek o obchvate: Obštrukcie vo verejnom obstarávaní sú neskutočné!

Na jeseň tohto roka sa rozbehla mašinéria okolo projektu „Cesta I/75 Šaľa -obchvat“. Slovenská správa ciest vyhlásila verejnú súťaž.

Ilustračný obrázok k článku Minister Érsek o obchvate: Obštrukcie vo verejnom obstarávaní sú neskutočné!
27
Galéria
Foto: Zlatica Gregorová

Prostredníctvom súťaže chcela Slovenská správa ciest (SSC) vybrať dodávateľa, ktorý splní dané podmienky. Cestári požiadali medzitým už aj o vydanie stavebného povolenia.

Pripravení

Meno víťazného dodávateľa malo byť už známe, veci sa však o niečo opäť zdržali. Ako pri nedávnej návšteve Šale oznámil občanom minister dopravy a výstavby SR Árpád Érsek, oni sú na výstavbu pripravení. Chyba je vraj niekde inde.

Obštrukcie

Pri príležitosti slávnostného odovzdania nájomných bytov v Šali, nedávno minister uviedol okolnosti verejnej súťaže na výber dodávateľa.:“Bolo ich sedem, zostali traja. Majú možnosť sa odvolať. Ja dúfam, že to vieme tak spraviť, aby ste boli spokojní. Fandím tejto výstavbe, z našej strany je všetko hotové. Možnosť týchto obštrukcií vo verejnom obstarávaní je neskutočná.“

Ako minister dopravy a výstavby SR uviedol, zo strany Slovenskej správy ciest nie sú žiadne okolnosti, ktoré by bránili zdravej súťaži. Árpád Érsek informoval, že tí záujemcovia, ktorí nevyhrali sa, bohužiaľ, navzájom napádajú.

Veria v rozbeh prác

Minister verí, že práce sa rozbehnú a Šaľania konečne dostanú vytúžený obchvat. „Ja dúfam, že tomu bude koniec a tá stavba sa začne stavať. To vám môžem sľúbiť. Z našej strany je všetko zabezpečené a budem rád, že keď pôjdem o dva- tri roky okolo Šale, obchvat bude hotový,“ doplnil Árpád Érsek.

Vo fotogalérii si pozrite odovzdávanie 116 nájomných bytov v Šali.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a budete mať vždy zabezpečený čerstvý prísun informácií zo Šale a okolia.

V Šali odovzdali nájomné byty: Ich obyvateľov pozdravil aj minister Érsek, FOTO
27
Galéria
Foto: Zlatica Gregorová
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM