Zlatica Gregorová Samospráva

Mesto sa hospodársky a sociálne rozvíja: Zelenú dostane aj multifunkčný areál

Program hospodárskeho a sociálneho rozvoja mesta Šaľa zahŕňa viaceré projekty. Mesto ich chce uskutočniť v šesťročnom období.

Ilustračný obrázok k článku Mesto sa hospodársky a sociálne rozvíja: Zelenú dostane aj multifunkčný areál
Foto: Zlatica Gregorová

V spojitosti s finančnými a časovými možnosťami mesta Šaľa sa niektoré súčasti programu stihli zrealizovať, niektoré ešte potrebujú svoj čas. O tom, čo by bolo potrebné zaktualizovať v oblasti športu rozhodovali členovia Komisie mládeže a športu pri MsZ v Šali. Ich májové zasadnutie zahŕňalo aj Prípravu hodnotení Program hospodárskeho a sociálneho rozvoja (PHSR) za rok 2017. Čo sa už spravilo a čo je na čakačke?

Renovácia športovísk

Obľúbeným miestom zimných športov je šaliansky štadión. Mesto ho má v pláne prestrešiť a zmodernizovať. Malo by sa tak stať najneskôr do konca roku 2020. Ďalším, vysoko aktuálnym zámerom je revitalizácia detských ihrísk. V týchto dňoch práve prebieha výber stavebného dozoru na večiansky vnútroblok a počíta sa aj s obnovou ďalších plôch pre deti a mládež. Šalianska plaváreň je obľúbeným miestom domácich obyvateľov a ďalších návštevníkov z okolia, preto chce mesto podporovať jeho prevádzkovanie, ako uvádza Martina Čižmáriková v zápise z májového rokovania komisie.

V meste sa plánuje aj výstavba Šaľa – Jozefov. Ide o celoročný športovo – rekreačný areál, pozostávajúci z dvoch samostatných častí. Počas jeho výstavby by sa spojil bývalý areál letného kúpaliska s hokejovým ihriskom a jeho otvorenou ľadovou plochou a minigolfom. Víťazný návrh architektov z košického architektonického štúdia bol už verejnosti predstavený koncom roka 2016.

Jozefov park a psí výbeh

Ako zverejnila v zápisnici tajomníčka Komisie mládeže a športu Martina Čižmáriková, do programu na šesťročné obdobie zahrnuli aj Rekonštrukciu športovej haly a kolkárne. Športovú halu sa podarilo opraviť aj vďaka dotáciám z Envirofondu, pričom kolkáreň mesto opravilo z vlastných zdrojov a prispením Nadácie SPP. K ďalším projektom, ktoré sú súčasťou PHSR, patrí Vybudovanie multifunkčného ihriska a bežeckého oválu v Šali, Revitalizácia lesoparku a pláže pri Váhu, Voľný výbeh pre psov a Rekonštrukcia futbalového ihriska.

S uvedeným Programom hospodárskeho a sociálneho rozvoja mesta Šaľa 205 – 2020 členovia komisie nemali výhrady.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM