Zlatica Gregorová Správy Samospráva

Malých Nededčanov potešia novinkou: Pristavia im nový pavilón

V neďalekej obci zmodernizujú priestory materskej školy a o niečo ju rozšíria. Už majú víťaza verejného obstarávania.

Ilustračný obrázok k článku Malých Nededčanov potešia novinkou: Pristavia im nový pavilón
Zdroj: TASR

Hlavným cieľom obce je zabezpečiť, aby sa každé dieťa malo kde pohodlne hrať, vyspať a prežiť deň v spoločnosti svojich kamarátov a učiteliek. So zvyšujúcim sa počtom škôlkarov tak bude potrebné priestory zväčšiť.

Pavilón aj rozvody

Okrem prístavby nového objektu počítajú aj s ďalšími potrebnými stavebnými prácami. Ako uvádza Úrad pre verejné obstarávanie,predmetom zákazky je prístavba nového pavilónu k existujúcemu objektu MŠ Neded. Prístavba nového učebňového pavilónu v obci Neded obsahuje nasledovné stavebné objekty: Objekt navrhovaného pavilónu, areálová dažďová kanalizácia, areálový rozvod vody, areálový rozvod plynu, navrhovaná elektrická káblová prípojka NN s napojeným objektu a navrhované spevnené plochy.“

V Nedede do stavebných prác plánovali investovať približne 208 083,33 eur bez DPH.. Projekt bude financovaný z NFP Nadácie Bethlena Gábora a z obecného rozpočtu.

Víťaz z Komárna

Do verejnej súťaže sa prihlásili dvaja záujemcovia, ktorí predložili obci svoje ponuky. Jedna prišla od komárňanskej firmy a druhá z neďalekého Matúškova. Stavebníci z Komárna prišli s lepšou ponukou a to v sume 248 554,73 eur s DPH.

O pohodlie malých Nededčanov z materskej školy tak bude už čoskoro postarané. Pribudnú im priestory na spánok i hru.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM