Zlatica Gregorová Hokej

Los Amateros v šalianskej radnici: Primátora navštívili s hokejovým dresom, FOTO

Amatérski hokejisti zo Šale sa stretli s Jozefom Belickým. Po skončení sezóny sa rozhodli odvďačiť tomu, kto ich podporoval.

Ilustračný obrázok k článku Los Amateros v šalianskej radnici: Primátora navštívili s hokejovým dresom, FOTO
14
Galéria
Zdroj: Mesto Šaľa

Hlava mesta od tímu Los Amateros Šaľa dostala darček – hokejový dres. „Ďakovali sme už cez sociálnu sieť, cez sms, ale chcel som prísť osobne, podať ruku a poďakovať sa naživo. Primátor a mesto nám pomohli posunúť naše sny ďalej,“ hovorí Pavol Petro pri odovzdávaní originálneho darčeka pre primátora.

Rozbehli činnosť

Sny a práca tímu kamarátov sa do reality pretavili už počas minulého leta. Vtedy sa začala aktívnejšia spolupráca s mestom. To pomohlo získať vyslúžilé mantinely od vedenia skalického tímu. Šalianski hokejisti v inštalácii boli nápomocní a svoje plány rozvíjali ďalej.

Okrem pravidelných utorkových stretávok počas zimy na štadióne chceli opäť nadviazať na zašlú slávu šalianskeho hokeja. Postupnými krokmi sa im to darí.

V zime zorganizovali Winter Classic, kam si pozvali tím z Nitry.

Športové podujatie pod holým nebom a obzvlášť po dlhom čase, prilákalo na zimák množstvo fanúšikov. Okrem toho sa amatérskemu družstvu podarilo získať slušnú finančnú zbierku pre mladé nádeje šalianskeho hokeja.

Dar primátorovi ako aj poďakovanie brali teda ako samozrejmosť.

Vytvárajú podmienky

Primátor na stretnutí s hokejistami uviedol, že ich činnosť rád podporil, ale vraj mu nemajú za čo ďakovať. Vyzdvihol aj pomoc šalianskych podnikateľov. „To, ako mesto zareagovalo na iniciatívu chalanov vynoviť trošku náš „zimák“, nie je pomoc. Je to vytváranie podmienok na to, aby sa dalo v Šali športovať. Samozrejme ma teší, keď si niekto všimne, že sme sa snažili vytvoriť tie podmienky tak, aby čo najviac ľudí si mohlo užiť toto naše športovisko,“ uviedol Jozef Belický.

Los Amateros v šalianskej radnici: Primátora navštívili s hokejovým dresom, FOTO
14
Galéria
Zdroj: Mesto Šaľa
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM