Zlatica Gregorová Futbal

Letné prázdniny trávia hravo: Malí Šaľania navštevujú futbalový tábor, FOTO

Počas júla a augusta majú rodičia čo robiť, aby dokonale zabavili svoje ratolesti. Vidieť dnes deti na ihrisku, nie je také samozrejmé.

Ilustračný obrázok k článku Letné prázdniny trávia hravo: Malí Šaľania navštevujú futbalový tábor, FOTO
Foto: Zlatica Gregorová

Nároky detí na trávenie voľných chvíľ sú v dnešnej dobe priamo úmerné veku a niekedy ho aj prevyšujú a tak rodičia hútajú, ako potešia detskú dušu. Jedným zo spôsobov, ako deťom vyplniť čas, je dať ich do tábora.

Tábory prežili

Tábory našťastie prežili podnes. Môžu byť klasické, či tematické, mestské, denné, týždenné. Okrem toho, že v nich deti spoznajú veľa nových kamarátov a získajú mnoho zážitkov, priučia sa i samostatnosti a istému režimu. Sú pod drobnohľadom láskavých vedúcich a pritom si užívajú.

Ranné pokyny

Jeden špeciálny tábor sa práve začal priamo v Šali a to futbalový. Malé deti odeté do štýlových tričiek si na začiatku dňa 10. júla 2018 vypočuli pokyny i to, čo ich čaká. Prihovoril sa im trénerko Adam, ktorí spolu s ďalšími troma kolegami bude deti sprevádzať po celý týždeň a navštívil ich aj primátor Šale Jozef Belický. Potom sa už deti rozdelili do skupiniek a začali so zábavným tréningom.

Letný futbalový tábor je prioritne zameraný na šport, jeho účastníci však nebudú mať núdzu o zábavu a spoločné zážitky. Je turnusový a deti do neho dochádzajú každý deň, domov odchádzajú v podvečer. Hlavným trénerom je bývalý šaliansky futbalista Adam Rusnák, ktorý k deťom pričuchol počas vysokej školy a kývol na ponuku, či by nedal dokopy deti a futbal. Vypálilo to tak, že v Šali sa starajú o 250 detí, ktoré vedú k športu.

Tri turnusy

„Tábory robíme 2. rok v Šali. Teraz sa zapojilo do 1. tábora 50 detí. Máme tri turnusy a všetky máme vybookované, na čo sme patrične hrdí. Samozrejme, nemôže to byť celé o futbale, robíme loptové a pohybové hry, dobrodružné dráhy, naháňačky, hľadáme spolu poklady,“ hovorí Adam Rusnák. Dodáva, že deň sa v tábore začína od pondelka do piatku od 8.00 do 16.30 hod. Turnusy sú týždňové, v cene je obed aj olovrant s pitným režimom. Na pamiatku deti dostanú tričko.

Zaujímavé je, že medzi malými športovcami je i množstvo dievčat – u nich primátor Jozef Belický vidí skôr hádzanársky potenciál, možno z nich však predsa len vyrastú skvelé futbalistky. O tábore si primátor myslí, že je podnetný a iste aj obľúbený.

Pretechnizovaná doba

Sú to mladí ľudia, ktorí boli ochotní usporiadať takýto tábor, Adam Rusnák má skvelé výsledky v školách i škôlkach s deťmi, kde ich učia, nielen konkrétny šport, ako behať, ako skákať a neublížiť si. Toto je veľmi dôležité, lebo dnešná pretechnizovaná doba prináša aj to, že deti sú jednoducho menej obratné,“ konštatuje primátor Šale Jozef Belický, ktorý zároveň podotkol, že tak, ako väčšinu aktivít pre deti a mládež i tento tábor podporuje Mesto Šaľa.

Pomôžu dotáciou

Vychádzajú v ústrety organizátorom tábora najmä finančnou pomocou. Dotáciou umožnia zakúpiť športové potreby, potrebné na zdarný priebeh a základný komfort malých športových nadšencov. Okrem toho detské športové aktivity podporuje mesto Šaľa i celoročne a to poskytovaním vhodných priestorov.

Letné prázdniny trávia hravo: Malí Šaľania navštevujú futbalový tábor, FOTO
36
Galéria
Foto: Zlatica Gregorová

Zacal sa Futbalovy tabor v Sali #sala#sala24#futbal#sport

A post shared by Šaľa24 (@sala.dnes24.sk) on

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM