Kultúra

Koronavírus vystavil stopku: Tradičný Šaliansky jarmok si tento rok neužijeme

Milovníkom tradičnej zábavy ostali oči pre plač. Šaliansky jarmok sa tento rok neuskutoční.

Ilustračný obrázok k článku Koronavírus vystavil stopku: Tradičný Šaliansky jarmok si tento rok neužijeme
31
Galéria
Foto: Zlatica Gregorová

Ako informovala radnica, obľúbené podujatie tento rok dostalo „stopku“. Stalo sa tak z dôvodu šírenia ochorenia COVID-19.

Na jarmoku sme si každoročne vychutnali bohatú ponuku stánkárov, ako aj kultúrny program. Pravidelne si na jarmok našli cestu davy návštevníkov.

„Na Šaliansky jarmok každoročne prichádza návšteva nielen z celého Slovenska, ale aj zo zahraničia. Pozvanie vždy prijmú aj partnerské mestá Šale Telč (Česká republika), Oroszlány (Maďarsko), Mohyliv-Podiľskyj (Ukrajina), Konskie (Poľsko), či Kuhmo (Fínsko). Mesto Šaľa s partnerskými mestami aj vďaka jarmoku nadväzuje hlbšie priateľstvá a upevňuje spoluprácu, ktorá medzi našimi mestami pretrváva už niekoľko rokov,“ informuje mesto na svojom webe.

Radnica však ubezpečuje, že ak sa situácia upokojí a bude možné organizovať koncerty a hromadné kultúrne podujatia, mesto bude pracovať na inej forme kultúrneho programu počas leta alebo v septembri.

„Pevne veríme, že toto rozhodnutie pochopia aj samotní občania. Ochrana zdravia a dodržiavanie opatrení je v tejto chvíli to najdôležitejšie, čo môžeme urobiť. Keďže nám tento rok bude jarmok chýbať, o to väčšiu radosť budeme mať na jarmok v budúcom roku,“ dodáva radnica.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Foto: ilustračné

Doznel Šaliansky jarmok: Návštevníci si užili kultúru aj nákupy, FOTO
31
Galéria
Foto: Zlatica Gregorová
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM