Zlatica Gregorová Krimi

Júnová KRIMI štatistika: Riešili muž ležiaceho v koľajisku i fyzické napadnutie

V Šali sa aj počas júna zaoberali rôznymi deliktami. Dopustili sa ich domáci previnilci aj návštevníci z okolia.

Ilustračný obrázok k článku Júnová KRIMI štatistika: Riešili muž ležiaceho v koľajisku i fyzické napadnutie
Foto: Zlatica Gregorová

Najviac šalianskych mestských policajtov zamestnávali cestní piráti aj porušovatelia verejného poriadku. Viac, ako obvykle policajti riešili alkoholom potúžených spoluobčanov, nechýbali ani ničitelia pokojného spánku či túlavé psy. Počas júna riešili 476 prípadov, pričom rozdali 67 pokút v hodnote 800 eur.

Fyzický útok

Pozrite si najzaujímavejšie júnové prípady, ako ich zaznamenala veliteľ odd. štatistiky a evidencie Ján Komjáthy. „Dňa 1.6.2019 o 16­.50 hod. MsP zistila, že na ul. Lúčnej obťažuje okoloidúcich 37-ročný M.B. z Nitry. Menovaný bol vyriešený napomenutím,“ zapísal veliteľ. Útok na mladíka bol predmetom ďalšieho riešenia. „Dňa 2.6.2019 o 03­.14 hod. MsP zistila, že na ul. Nemocničnej 19-ročného M.M. z Diakoviec fyzicky napadol 27–ročný D.P. z Gruzínska. Menovanému bola privolaná RZP a prípad prevzalo OO PZ ,“ uviedol Ján Komjáthy.

Neznáma látka

Ohrozenie životného prostredia bolo tiež na programe. Ako uviedol veliteľ MsP, „Dňa 2.6.2019 o 19­.45 hod. bolo na MsP nahlásené, že pri mestskej časti Hetméň sa nachádzajú sudy so zbytkami neznámej chemickej látky. Hliadka MsP oznámila udalosť na HaZZ a OO PZ.“

Alkohol aj pouličný predaj

Alkohol hral veľkú úlohu počas celého minulého mesiaca. Mestskí policajti sa zaoberali viacerými podobnými prípadmi, Ján Komjáthy zaevidoval: „Dňa 3.6.2019 o 15­.00 hod. bolo na MsP nahlásené, že na ul. SNP požíva alkoholické nápoje neznáma osoba. Hliadka MsP na mieste zistila, že sa jedná o 51–ročného R.M. t.č. bez ulice. Menovaný bol vyriešený napomenutím.“

Pouličný predaj rozbehli v Šali občania, ktorí navštívili naše mesto. „Dňa 4.6.2019 o 20­.44 hod. MsP zistila, že na ul. Nitrianskej ponúkajú parfémy okoloidúcim 28–ročný J.S. z Horných Krškán a 24–ročný J.R. z Horných Krškán. Menovaní boli vyriešení napomenutím,“ zapísal do denníka Ján Komjáthy.

Previnenie voči verejnému poriadku sa nevyplatilo mladému Šaľanovi. Ako zapísal veliteľ Komjáthy: „Dňa 5.6.2019 o 19­.07 hod. MsP zistila, že na Pribinovom námestí fajčil v autobusovej zastávke 26– ročný T.B. zo Šale. Menovaný bol vyriešený napomenutím.“

Úraz hlavy

Opäť pokračovali zásahy pri potúžených občanoch. „Dňa 7.6.2019 o 16­.35 hod. bolo na MsP nahlásené, že na ul. Pázmáňa požívajú alkoholické nápoje neznáme osoby. Hliadka MsP na mieste zistila, že sa jedná o 29– ročného B.R. z Ukrajiny a 28–ročného O.K. z Ukrajiny. Menovaní boli vyriešení napomenutím,“ uviedol Ján Komjáthy a uviedol ďalší skutok: „Dňa 7.6.2019 o 22­.50 hod. bolo na MsP nahlásené, že na ul. Družstevnej leží na zemi muž v podnapitom stave. Hliadka MsP na mieste zistila, že sa jednalo o 72-ročného L.K. zo Šale. Nakoľko mal menovaný úraz hlavy, bola privolaná RZP, ktorá ho previezla do NsP Galanta.“

Voľne sa pohybujúce psy boli predmetom ďalšieho zápisu. „Dňa 10.6.2019 o 08­.20 hod. bolo na MsP nahlásené, že na ul. Komenského sa pohybujú psy na voľno. Hliadka MsP upozornila majiteľa psov, ktorým bola 36–ročná L.M. zo Šale. Menovaná bola vyriešená napomenutím,“ uvádza šaliansky veliteľ.

V koľajisku

Asistencia mestských policajtov pomohla ďalšiemu ranenému občanovi. „Dňa 10.6.2019 o 19­.47 hod. OOPZ nahlásilo na MsP, že na žel. stanici leží v koľajisku neznáma osoba. Hliadka MsP na mieste zistila, že sa jedná o 25–ročného D.G. zo Sládkovičova. Menovaný bol v podnapitom stave a mal zranenie hlavy. Privolaná bola RZP , ktorá ho previezla do NsP Galanta,“ zapísal Ján Komjáthy.

Posedenie na moste si vychutnával návštevník zo susednej obce. „Dňa 14.6.2019 o 19­.28 hod. bolo na MsP nahlásené, že na cestnom moste sedí neznáma osoba v podnapitom stave. Hliadka MsP na mieste zistila, že sa jedná o 60–ročného I.B. z Dlhej nad Váhom. Menovaný bol vyriešený napomenutím,“ pirblížil Ján Komjáthy.

Ďalšia záchrana človeka za podpory našich policajtov pomohla istému štyridsiatnikovi. „Dňa 18.6.2019 o 18­.08 hod. MsP zistila , že na ul. Vlčanskej leží na zemi 43–ročný M.L. z Trnovca nad Váhom. Hliadke MsP uviedol, že mal epileptický záchvat. Privolaná RZP, ktorá menovaného previezla do NsP Galanta,“ uviedol veliteľ MsP Šaľa.

Zmätený

Čudné správanie bolo príčinou záujmu príslušníkov. Ako zapísal šaliansky veliteľ,: „Dňa 22.6.2019 o 11­.15 hod. bolo na MsP nahlásené, že na ul. Staničnej sa zmätene správa neznáma osoba. Hliadka MsP na mieste zistila, že sa jednalo o 53-ročného J.F. z Bratislavy. Menovaný bol vyriešený napomenutím.“ Podobne aj „Dňa 28.6.2019 o 14­.14 hod. MsP zistila, že na ul. Hlavnej močí na verejnosti 63–ročný V.K. t.č. bez ulice. Menovaný bol vyriešený napomenutím,“ informuje policajný zápis.

Arogantné chovanie rušilo spánok spoluobčanov a tak vec musela riešiť polícia. „Dňa 28.6.2019 o 23­.22 hod. bolo na MsP nahlásené, že na ul. Bernolákovej ruší nočný kľud neznáma osoba. Hliadka MsP na mieste zistila, že rušeniu sa dopúšťa 17–ročný A.G. zo Šale. Menovaný bol vyriešený napomenutím,“ opísal zásah Ján Komjáthy.

Júnová KRIMI štatistika

NÁZOV PRIESTUPKU POČET
O cestnej premávke 172
Iné prípady 124
Verejný poriadok 95
Všetky VZN 65
Občianske spolunažívanie 9
Proti majetku 3
Podmienky držania psov 5
Iné priestupky 3

SPOLU: 476 prípadov, 67 pokút v hodnote 800 eur

Vo videu si pozrite, ako si šikovne vybavíte cestovný pas.

Foto: ilustračné

Zdroj: YouTube.com
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM