Zlatica Gregorová Rôzne

Jar vchádza do šalianskych ulíc: V meste začali so skrášľovacími prácami, FOTO

Životné prostredie si každý uvedomelý človek chráni, ako najlepšie vie. Samosprávy dbajú o námestia aj verejné priestranstvá svojpomocne.

Ilustračný obrázok k článku Jar vchádza do šalianskych ulíc:  V meste začali so skrášľovacími prácami, FOTO
14
Galéria
Foto: Zlatica Gregorová

S príchodom jarných mesiacov, v uliciach často nachádzame množstvo neporiadku. Ten sa tam dostal počas zimy, najčastejšie posýpaním komunikácií a aj vďaka vetru či samotným obyvateľom. Slnko už začalo hriať a tak do mesta vyšli aj pracovníci, ktorí sa starajú o poriadok a čistotu.

Vysádzajú kvety

Okrem zametania a odpratania nánosov špiny začali s výsadbou sviežich jarných kvetov. Tie rozžiaria oči pri prechádzke centrom aj v ostatných častiach Šale. „Už pár dní sú rozžiarené záhony na verejných priestranstvách. Koncom marca 2019 začalo mesto s vysádzaním kvietkov a čistením záhonov. Sirôtky pribudnú aj do kvetináčov na záchytnom parkovisku,“ informovala nás hovorkyňa Mesta Šaľa Erika Kollerová.

Záhon pred mestským úradom a kvetináče na záchytnom parkovisku budú osadené obľúbenými sirôtkami. Podľa Eriky Kollerovej úpravou prejdú aj záhony pred kaštieľom a kostolom. „Záhony budú krajšie aj vďaka pridaniu čerstvej mulčovacej kôry. Mesto rieši už aj opravu lavičiek pred kaštieľom. Pod ich súčasný stav sa pravdepodobne podpísal vandalizmus,“ dodala Erika Kollerová.

Obnovujú trávniky

Mesto Šaľa sa aj tento rok pripojí k aktivitám ku Dňu Zeme. S niektorými začali už v uplynulých dňoch. Okrem výsadby kvetov ste na pešej zóne v centre mesta mohli zazrieť pracovníkov, ako odstraňujú trávnatý povrch. Po dôkladnom vyčistení tam umiestnia nový trávnik.

V blízkosti mestského úradu sú taktiež vytvorené zelené plochy, ktoré však na niektorých miestach boli nepozornými občanmi došliapané. Radnica priamo na miesto osadila zákazovú tabuľku, aby sa predišlo opätovnému poškodeniu trávnika.

O ďalších aktivitách ku Dňu Zeme v Šali vás budeme aktuálne informovať.

Jar vchádza do šalianskych ulíc: V meste začali so skrášľovacími prácami, FOTO
14
Galéria
Foto: Zlatica Gregorová
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM