Zlatica Gregorová Samospráva

FOTO, Večiansky kulturák už opravujú: Zoberú to pekne od podlahy

Objekt slúži verejnosti desiatky rokov a konajú sa tu zaujímavé výstavy, karnevaly aj iné podujatia. Onedlho získa moderný šat.

Ilustračný obrázok k článku FOTO, Večiansky kulturák už opravujú:  Zoberú to pekne od podlahy
6
Galéria
Foto: Zlatica Gregorová

Využívané sú vnútorné priestory aj terasa, kde sa konajú tradičné akcie ako napr. Stavanie mája či Mikuláš. V týchto dňoch tam už usilovne pracujú.

Balík projektov

Aby mali zamestnanci Spoločenského domu vo Veči kvalitné zázemie na prácu a návštevníci moderný kultúrny stánok, v šalianskej radnici sa rozhodli ho zrekonštruovať. V balíku projektov, ktoré chce mesto zrealizovať je aj šaliansky kultúrny dom, ktorý príde na rad o čosi neskôr.

Získali dotáciu

Popri úpravách budovy mestského úradu sa začali aj prípravy na rekonštrukciu večianskeho spoločenského domu. Mestu sa na opravu objektu podarilo získať vyše 480-tisíc eur z Európskeho fondu regionálneho rozvoja a štátneho rozpočtu. „Táto rekonštrukcia sa týka, podobne ako v prípade budovy mestského úradu, zníženia energetickej náročnosti budovy. Okrem výmeny okien, dverí, rekonštrukcie strechy, elektroinštalácie, vykurovacej sústavy a zateplenia fasády sa môžeme tešiť aj na výmenu osvetlenia v budove. Zmení sa tak celkový dojem z vnútorných priestorov,“ priblížil primátor Jozef Belický.

Podstatou projektu sú rekonštrukčné práce, ktoré budú pozostávať z "búracích prác, demontáží existujúcich presklených častí fasády, existujúcich okenných a dverných otvorov, zábradlí, demontáž interiérového podhľadu (existujúce skladby strechy budú odstránené),“ uvádza Úrad verejného obstarávania.

Odvlhčia suterén

Súčasťou prác bude aj výmena zasklenej fasády + zateplenie murovaných a betónových častí fasády, zrekonštruujú aj strechu a spoločenské priestory – spoločenskú sálu i sociálne zariadenia. Dôležitým krokom bude aj „úprava priestorov podľa požiadaviek požiarnej ochrany, odstránenie vlhnutia suterénu, rekonštrukcia vykurovania – výmena dvoch jestvujúcich kotlov, čiastočne nové rozvody a nová elektroinštalá­cia“, uvádza sa v projekte.

FOTO, Večiansky kulturák už opravujú: Zoberú to pekne od podlahy
6
Galéria
Foto: Zlatica Gregorová
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM