Zlatica Gregorová Rôzne

FOTO: Čaro retra neutícha, milovníci veteránov v Šali nešetrili obdivom

Uplynulá sobota patrila milovníkom aj platonickým obdivovateľom starožitných vozidiel. Tie mohli mať maximálny rok výroby 1970.

Ilustračný obrázok k článku FOTO: Čaro retra neutícha, milovníci veteránov v Šali nešetrili obdivom
49
Galéria
Foto: Zlatica Gregorová

Už od siedmej rána sa v sobotu 5. augusta 2017 pred budovou mestského úradu registrovali účastníci akcie Ovál 2017. Odteraz budete podujatie poznať pod týmto názvom. Rozhodli sa tak organizátori z Veteran Car Club Galanta ako aj Oldtimer múzeum Sereď.

OVÁL 2017 V ŠALI

Zaujímavosťou bolo, že historické vozidlá aj motocykle tentoraz štartovali priamo z Nám. Sv. Trojice v Šali. Na cestu ich vyprevadil primátor Jozef Belický. Spred budovy Okresného úradu sa postupne po jednom vydali na spanilú jazdu v troch etapách. Prešli mestami Šaľa, Nitra a Sereď a obcami Trnovec nad Váhom, Cabaj – Čápor, Veľké Zálužie, Lehota, Pata a Šoporňa. Jazdci navštívili aj Váhovce a Kráľovú nad Váhom s pauzami až do večera. Po 18.00 hod. sa konalo slávnostné ukončenie a vyhodnotenie podujatia Ovál 2017 opäť v centre nášho mesta.

Kabrio, Dacia aj drevený unikát

Podujatie navštívilo množstvo priaznivcov vozidiel, ktoré boli kedysi klasickými dopravnými prostriedkami, slúžiace na cestu do práce aj za relaxom. Pamätníci si mohli pospomínať a na vlastné oči uvidieť kuriozitky ako napr.:policajné auto Hliadka VB, luxusné limuzíny, kabriolety, alebo aj pôvabné poľské Fiat -ky, Daciu, Citroen či Felíciu a mnohé iné. Bonbónikom bolo elegantné drevené auto, pripomínajúce historický koč. Milovníci motoriek či skútrov tiež nevedeli, kam skočiť skôr, aby si ten svoj model mohli obzrieť v pokoji a celkom zblízka.

Návštevníci a iste aj účastníci akcie si teda prišli na svoje. Ostáva sa len tešiť na ďalší ročník tohto blažené úsmevy prinášajúceho podujatia

FOTO: Čaro retra neutícha, milovníci veteránov v Šali nešetrili obdivom
49
Galéria
Foto: Zlatica Gregorová
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM